Coolpad expanduje do západní Evropy a představuje nové telefony

Praha, 1. února 2016 – Coolpad, jeden z deseti největších čínských výrobců chytrých telefonů, oznámil expanzi na německý a švýcarský trh. Společnost již na podzim loňského roku úspěšně vstoupila na trh střední a východní Evropy. U příležitosti vstupu na západoevropské trhy představila firma také nové logo s kompletně přepracovaným vizuálem. Nové logo svým moderním, svěžím a zábavným pojetím lépe charakterizuje značku s globálními ambicemi. Spolu se vstupem na západní trhy představuje Coolpad také dva nové telefony. (TZ)

„Evropský trh velmi dobře známe, již mnoho let působíme jako ODM dodavatel u vybraných evropských telefonních operátorů. V domovské Číně jsme v minulých letech prožili opravdu dynamické období – jako první jsme představili dual SIM standby režim a také jsme jako první zahájili prodej prvního LTE telefonu v Číně. Vyrábíme pouze vysoce kvalitní zařízení, protože věříme, že inovace je klíčem k úspěchu. Jsme přesvědčeni, že naše telefony díky svým technologických vymoženostem přinášejí do životů našich zákazníků pohodu, dělají tak naše životy více cool a Coolpad chce být cool a také chce být dlouhodobě přítomen na zdejším trhu,“ říká Denny Qiu, Head of European Business společnosti Coolpad.

Christoph Lichtenberg, Country Manager společnosti Coolpad pro Německo a Švýcarsko, představil dva nové modely telefonů Coolpad Porto S a Torino S, které od února rozšiřují evropské portfolio: „Podle celosvětového průzkumu preferencí koncových zákazníků je vzhled hlavním kritériem pro výběr telefonu. První dojem se zkrátka počítá všude. Potenciální zákazník nahlédne do popisu jednotlivých vlastností a specifikací telefonu až poté, co ho zaujme design telefonu. Pokud se mu zařízení nelíbí, zbytek je podružný. Vzhled a emoce, na které design cílí, jsou tak naprosto zásadní pro každého uživatele. To je důvod, proč jsou telefony Coolpad cool už na první pohled! Proto přinášíme technologie z vyššího segmentu jako např. procesory Qualcomm, LTE konektivitu nebo čtečku otisků prstů do nižší až střední třídy. Společnost Coolpad zahájí prodeje telefonů Coolpad Modena, Porto S a Torino S v Německu a Švýcarsku v první polovině tohoto roku,“ říká Christoph Lichtenberg.

Coolpad Porto S

Nástupce původního modelu nabízí tloušťku pouhých 7,6 mm, 4jádrový procesor MediaTek a 8MPx fotoaparát s LED přisvícením a záznamem videa ve Full HD (1080p). Telefon poskytne 5palcový HD displej (1280 x 720 px) se sytými barvami a hustotou pixelů 294 PPI. Coolpad Porto S je vybaven inovativním obrazovým čipem MiravisionTM, který poskytuje jemnější a plynulejší pohyb obrazu a lepší barevné podání. Telefon podporuje rychlé datové LTE přenosy a obsahuje hybridní dual SIM slot, který nabídne konfiguraci dvou SIM karet nebo jedné SIM a jedné microSD karty.

Ačkoliv je Porto S stále pouze smartphone, umožňuje pohodlný způsob sledování oblíbených seriálů nebo kvalitní videohovory. Dále podporuje volání prostřednictvím technologie VoLTE (Voice over LTE), která poskytuje kvalitní HD zvuk pro hlasové hovory.

Coolpad Porto S pohání Android 5.1 Lollipop. Díky 2000mAh baterii se mohou zákazníci těšit až na             8 hodin telefonování nebo výdrž v pohotovostním režimu více jak 6 dnů. Doba se dá navíc prodloužit ještě s úsporným režimem. Pro aplikace a data je Coolpad Porto S vybaveno 1 GB pamětí RAM a interním úložištěm o velikosti 8 GB, které je možné dále rozšířit až o 64 GB pomocí microSD karty.

Coolpad Torino S

Coolpad Torino S je vybaven 4,7 palce velkým HD displejem (1280 x 720 px) s hustotou pixelů 312,5 PPI a čtečkou otisků prstů na zadní straně. Podporuje Dual SIM a nabízí procesor Qualcomm Snapdragon 410 s frekvencí 1,2 GHz, 2 GB paměti RAM s 16 GB interním úložištěm. Rozšíření pomocí microSD karty je samozřejmostí. Všesměrová čtečka otisků prstů je opatřena odolnou vrstvou testovanou na 10 milionů dotyků a může být nastavena na více akcí až pro pět prstů. Pomocí prstu lze odemknout telefon, spustit přednastavenou aplikaci, pořídit fotografii, selfie a nebo třeba záznam hovoru. Díky garantované 99,9% přesnosti jsou tyto akce také velmi efektivní a rychlé, takže odemčení telefonu trvá jen 0,5s a pořízení fotografie přesně 0,24s. Čtečka funguje i s mokrými prsty.

Unikátní design zakřiveného telefonu Coolpad Torino S čerpá inspiraci v přírodě. Zadní strana telefonu tvarem připomíná říční oblázek. Pro přední stranu je použito 2,5D ochranné sklo, které dokresluje celistvost a kompaktnost telefonu.

Torino S je se svými 7,9 mm velmi tenký telefon a navíc nabízí infračervené (IR) ovládání i podporu USB OTG. Je vybaven 8MPx hlavním fotoaparátem, 5MPx selfie fotoaparátem a systémem Android 5.1 Lollipop s uživatelským rozhraním COOL UI 8.0. Kapacita baterie je 1800 mAh.

Dostupnost

O dostupnosti v České republice a doporučené ceně obou modelů budeme včas informovat.

Tiskové podklady z akce v Mnichově, které zahrnují fotografie z akce, produktové fotografie a specifikace telefonů, nové logo Coolpad a video mapující historii značky jsou k dispozici zde.

Coolpad Česká republika můžete sledovat také na oficiálních Facebook stránkách www.facebook.com/coolpadcz.

O společnosti Coolpad

Coolpad vznikl v roce 1993 pod názvem Yulong Computer Telecommunication Scientfic Co., Ltd. a stal se jedním z hlavních hráčů na trhu bezdrátové komunikace. Yulong byl u začátku vývoje prémiových chytrých telefonů a v Číně byl za předního vývojáře a dodavatele integrovaných smartphonů, bezdrátových datových systémů a podnikových řešení s přidanou hodnotou. V prosinci roku 2004 byl Coolpad zapsán na Main Board v Hong Kongu. Jako jeden z prvních výrobců zaměřených na výrobu chytrých telefonů spolupracuje s dodavateli na poskytování inovativních, odlišných a kvalitních řešení. Každý rok Coolpad vydá více než 85 nových produktů, které pak prodává v Číně, Severní Americe, Evropě a Indii.