Wizz Air slaví 12. výročí novými webovými stránkami a dalšími linkami v síti WIZZ

Praha, 19. května 2016: Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, dnes slaví 12. výročí svého prvního letu. První let společnosti Wizz Air, která byla založena v září 2003, se uskutečnil 19. května 2004 z Katovic v Polsku a odstartoval proces realizace ambiciózního cíle založit nízkonákladovou leteckou společnost ve střední a východní Evropě. Poté, co se tohoto cíle podařilo dosáhnout, pokračuje letecká společnost Wizz Air v inovacích, aby maximálně uspokojovala přání zákazníků, a dnes oznamuje spuštění svých nových webových stránek, zvýšení přepravní kapacity i zavedení nových linek. (TZ)

https://www.youtube.com/watch?v=utQMi6u6ubg&authuser=0

Nové webové stránky společnosti Wizz Air mají přehledné uspořádání, které lze snadno přizpůsobit jakékoli velikosti displeje, ať se jedná o chytrý telefon, tablet nebo stolní počítač, a umožňují snadnější používání než jakékoli jiné aktuální webové stránky leteckých společností. Revoluční funkce expresní rezervace je první svého druhu, která umožňuje zákazníkům zakoupení letenky pouhými třemi kliknutími během 30 sekund. WIZZ spouští nejprve mobilní verzi nových webových stránek, aby vyšel vstříc potřebám svým zákazníkům, kteří používají technicky vyspělá zařízení, protože objem mobilních transakcí se každoročně zdvojnásobuje. V průběhu následujících týdnů budou webové stránky spuštěny i na všech ostatních platformách. Webové stránky jsou již přímo přístupné na chytrých telefonech na adrese wizzair.com nebo na jakémkoli zařízení zadáním adresy m.wizzair.com. Názornou ukázku uspořádání a funkcí nových webových stránek lze nalézt na https://youtu.be/utQMi6u6ubg.

Wizz Air dnes také oznámil, že zvýší kapacitu a posílí své základny v Bukurešti a Sofii novými letadly. Od prosince 2016 bude mít v rumunském hlavním městě základnu devět letadel, zatímco v Sofii jich bude celkem sedm. Zvýšená kapacita bude využita na nových linkách Bukurešť – Tenerife, Sofie – Norimberk, Sofie – Basilej a Sofie – Doncaster Sheffield, jakož i pro zvýšení frekvence letů na stávajících linkách do mnoha oblíbených destinací. Nové linky jsou již v prodeji s cenami letenek od 15,49 GBP/19,99 EUR a jejich rezervaci lze uskutečnit na wizzair.com.

NEJNOVĚJŠÍ LINKY SPOLEČNOSTI WIZZ AIR:

Linka Dny Zahájení provozu Ceny letenek od*
Bukurešť – Tenerife středa 2. listopadu 229 RON/49,99 EUR
neděle 18. prosince
Sofie – Norimberk středa, neděle 21. prosince 39,99 BGN/19,99 EUR
Sofie – Basilej pondělí, pátek 23. prosince 39,99 BGN/23,99 CHF
Sofie – Doncaster Sheffield pondělí, pátek 23. prosince 39,99 BGN/15,49 GBP

József Váradi, předseda představenstva společnosti Wizz Air, řekl: „Wizz Air v uplynulých dvanácti letech způsobil revoluci v letecké dopravě ve střední a východní Evropě. V současnosti propojujeme 39 zemí s destinacemi sahajícími od Evropy až po Střední východ. V loňském roce jsme uvedli naši modernizovanou značku a převzali naše první letadlo Airbus A321, nejhospodárnější letadlo s jednou uličkou na světě, a díky pokračujícím dodávkám těchto letadel zůstane naše flotila letadel jednou z nejmladších v Evropě. Naší misí je neustále usilovat o vylepšování cestovních zážitků našich cestujících a v současnosti činíme další krok spuštěním našich nových webových stránek. V souladu s inovací, jíž byl první let společnosti WIZZ, nasloucháme přáním našich cestujících a ještě více usnadňujeme rezervaci letenek – nová funkce expresní rezervace je revoluční a umožňuje uskutečnit rezervaci levných letenek WIZZ pouhými třemi kliknutími během 30 sekund. Naši síť linek do Evropy i dalších regionů budeme i nadále rozvíjet a těšíme se, že na palubách našich letadel budeme vítat stávající i nové zákazníky, kteří si budou užívat skvělých služeb, poskytovaných fantastickým palubním personálem společnosti Wizz Air.“

– Konec –

Stručně o společnosti Wizz Air

Wizz Air je největší nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě. Provozuje flotilu 67 letadel Airbus A320 a A321 a nabízí letecké spojení na více než 420 linkách z 25 základen, přičemž propojuje 124 destinací v 39 zemích. Tým společnosti Wizz Air, složený z cca 2600 leteckých profesionálů, poskytuje služby nejvyšší kvality a velmi nízké ceny letenek. V uplynulých 12 měsících se proto pro služby společnosti Wizz Air rozhodlo 20 milionů cestujících. Společnost Wizz Air je kotována na Londýnské burze cenných papírů LSE (London Stock Exchange) pod kódovým označením WIZZ a je zahrnuta do indexů FTSE 250 a FTSE All-Share. Wizz Air nedávno získal ocenění „Value Airline of the Year 2016“ od předního odborného časopisu Air Transport World.

*jednosměrná, včetně všech daní a nevolitelných poplatků

**musí být schváleno regulačním orgánem

Sledujte nás na Twitteru: @wizzair

Poznámky pro redaktory:

    • Všechny lety jsou obsluhovány letadly Airbus A320 se 180 sedadly a Airbus A321 s 230 sedadly.

 

  • Dodávky nových letadel Airbus A321 byly zahájeny v listopadu 2015.