Technologie Intel přinesou Red Bull X-Fighters 2016 v Madridu z nové perspektivy

Společnosti Intel a Red Bull oznámily plány na novinky pro soutěž ve freestyle motokrosu Red Bull X-Fighters, která se uskuteční ve španělském Madridu na Plaza de Toros. Sportovci i diváci získají zcela nový pohled na úžasné sportovní výkony předváděné během akce.  (TZ)

Intel své technologie ve spolupráci s Red Bullem využije k přenosu nových údajů o sportovních výkonech na obrazovky v reálném čase. Tyto údaje přinesou nejen inovativní pohled na závody, ale sportovcům i jejich trenérům otevřou zcela nový zdroj informací, díky kterým budou moci upravit svůj trénink.

Intel a Red Bull Media House, mediální divize společnosti Red Bull, oznámily v lednu na veletrhu CES uzavření globálního partnerství, které bude zahrnovat četné žánry i platformy. Toto je první příklad toho, co partnerství přinese divákům.

V rámci digitalizace sportovních disciplín byla technologie společnosti Intel integrována rovněž do snowboardů účastníků X-Games v Aspenu (v lednu) a BMX kol v Austinu (tento měsíc).

Red Bull X-Fighters se bude vysílat živě 24. června od 22.00 středoevropského času na Red Bull TV. Ta je k dispozici na televizorech připojených k internetu, herních konzolích, mobilních a dalších zařízeních. Vysílání je geograficky blokováno ve Spojených státech, kde bude vysíláno exkluzivně na Fox Sports 1.

 

Fotografie a videa naleznete v press kitu události.