Časopisy CNC navyšují meziročně prodaný náklad, deníky Blesk a Sport zaznamenávají meziměsíční nárůst prodaného nákladu

Časopisy patřící pod mediální dům CZECH NEWS CENTER a. s. zaznamenaly nárůst v prodaném nákladu oproti květnu loňského roku. Deníky Blesk a Sport zaznamenávají nárůst v průměrném prodaném nákladu a jako jediné na trhu si v květnu polepšily ve srovnání s dubnem tohoto roku i v pultovém prodeji. (TZ)

Deník Blesk si připsal v květnu 227 626 prodaných kusů, což je oproti dubnu tohoto roku navýšení o 0,9 %. Deník Sport 34 051 prodaných kusů, to znamená 3,9 % meziměsíční nárůst.

Časopis Blesk pro ženy jako jediný ze segmentu levných týdeníků pro ženy roste! Konkrétně o 0,2 %, ostatní časopisy v tomto segmentu vykazují opačný, tedy klesající trend.

V segmentu motoristických titulů se skvěle daří Světu motorů, který zaznamenává dlouhodobý nárůst prodaného nákladu, konkrétně 4,8 % – nejvíce v celém segmentu. Navíc Svět motorů opět překonal svoje dlouhodobé maximum v počtu prodaných kusů. 39 547 prodaných kusů je nejvyšší prodej od prosince 2007!

Čtrnáctideník ABC zaznamenal druhý nejvyšší prodej v roce 2016!

To samé platí i pro měsíčník Blesk Hobby, který zaznamenal v květnu skvělých 47 224 prodaných kusů a nadále meziročně roste o 10,4 %, tedy více než jeho konkurence.

Pozitivní trend si drží i Blesk zdraví, který meziročně nadále roste o 1%, jediný v segmentu péče o zdraví.

OK! magazín nadále vykazuje skvělý pětinový meziroční nárůst, což je bezkonkurenčně nejvíce v segmentu časopisů životního stylu pro ženy.

CZECH NEWS CENTER a. s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje téměř 3,5 miliónu čtenářů tisku a téměř 3 milióny návštěvníků internetu. Desítky tisíc dalších využívají ostatní digitální produkty a aplikace CNC. Časopisy Reflex, Svět motorů a ABC získaly ocenění v soutěži Časopis roku 2015.

Mezi další úspěšné projekty patří BLESK mobil – nejsilnější virtuální operátor v zemi, BLESK peněženka – první dobíjecí platební karta v ČR, a BLESK energie – úsporný dodavatel plynu a elektřiny. Pod společností působí také tiskárny s názvem CZECH PRINT CENTER a.s.