SUSE – tři klíčové novinky z konference SUSECON 2016

Na právě probíhající konferenci SUSECON 2016 ve Washingtonu společnost SUSE oznámila několik novinek. Tři klíčové (v angličtině) posíláme se všemi detaily v příloze tohoto mailu. Níže najdete krátké shrnutí těchto zpráv v češtině, které mohou posloužit jako základ pro redakční texty. (TZ)

SUSE kupuje od společnosti it-novum nástroje pro správu úložišť openATTIC 

Společnost SUSE® od německé firmy it-novum koupila nástroje pro správu softwarově definovaných úložišť, včetně systému openATTIC založeného na open source bázi Ceph. Jde o první technologickou akvizici společnosti SUSE, která má podpořit její organický růst na trhu v této oblasti. Díky akvizici může SUSE lépe využívat openATTIC jako základní systém pro správu úložiště SUSE Enterprise Storage a dodávat na trh jednodušší, cenově výhodnější produkt pro správu úložišť v korporátním prostředí. Spolu s akvizicí k SUSE ze společnosti it-novum také přešel tým zkušených inženýrů na poli open source.

Nová verze SUSE Enterprise Storage 4 pomůže zákazníkům vyřešit problémy s ukládáním dat

Další novinkou z konference SUSECON 2016 je dostupnost nové verze softwarově definovaného úložiště SUSE Enterprise Storage 4 založeného na technologii Ceph. Produkt je určený společnostem podnikajícím v oblastech s vysokými nároky na data a regulaci provozu nebo pro zákazníky, kteří potřebují vysoce škálovatelné a odolné řešení pro ukládání dat. SUSE Enterprise Storage 4 představuje první nasazení technologie CephFS a je ideálním řešením storage managementu bulk, archivních a „large“ dat. Mezi hlavní benefity nové verze produktu patří právě využití openATTIC, systému pro správu úložiště s pokročilým grafickým rozhraním, které umožňuje zjednodušit ovládání a zvýšit úspornost ukládání dat.

Nová verze operačního systému SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2 slibuje vyšší spolehlivost a nový prostor pro inovace

Společnost SUSE® na konferenci SUSECON 2016 také představila nejnovější verzi svého opensourceového operačního systému SUSE Linux Enterprise Server s názvem SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2. Klíčovým přínosem nové verze pro zákazníky má být možnost lépe inovovat, zvýšit spolehlivost systému a lépe se adaptovat na nové technologie. Mezi základní vylepšení patří například certifikace FIPS 140-2, která odpovídá vysokým nárokům na bezpečnost ve vládních organizacích a u zákazníků v oblasti finančnictví. Další novinkou je podpora systémů založených na architektuře ARMv8-A včetně podpory Raspbery Pi3, čímž se SUSE Linux Enterprise 12 SP 2 stává jedním z prvních komerčně dostupných linuxových platforem pro tuto architekturu.