Samsung představil stylové, výkonné a praktické telefony řady Galaxy A

Letošní řada Galaxy A se vyznačuje elegantním designem, vylepšeným fotoaparátem a dalšími funkcemi usnadňujícími každodenní život. (TZ)

Praha, 2. ledna 2017 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., dnes představila nejnovější telefony řady Galaxy A. V Evropě budou dostupné dva modely – Galaxy A5 s úhlopříčkou 5,2“ a Galaxy A3 s úhlopříčkou 4,7“. Nová řada Galaxy A se vyznačuje elegantním designem, zdokonaleným fotoaparátem a dalšími funkcemi, které uživatelům zpříjemní každodenní život.

„Ve společnosti Samsung se neustále snažíme poskytovat našim zákazníkům nejpokročilejší výrobky na trhu,“ uvedl DJ Koh, prezident divize Mobile Communications ve společnosti Samsung Electronics. „Důkazem toho jsou i nejnovější telefony řady Galaxy A. U těch jsme se zaměřili na nezaměnitelný design spolu s funkcemi, které si zákazníci u telefonů Galaxy oblíbili, abychom jim nabídli modely s ještě větším výkonem a bez kompromisů.“

Řada Galaxy A disponuje kovovým rámečkem a 3D skleněným zadním krytem, čímž navazuje na tradici špičkového designu telefonů Samsung. Díky vylepšenému fotoaparátu a domovskému tlačítku jsou telefony kompaktnější než předchozí modely a pohodlně se drží i používají. Řada Galaxy A bude dodávána ve čtyřech stylových barevných odstínech – Black Sky, Gold Sand, Blue Mist a Peach Cloud.

Díky vylepšenému přednímu i zadnímu fotoaparátu je zachycení životních okamžiků snadnější než kdykoli dříve. Pokročilé funkce fotoaparátu nyní nabízejí superpřesné automatické ostření, díky němuž lze pořídit živé a jasné fotografie, a to i při slabém osvětlení.

Také pořizování selfies nebylo nikdy snazší. Jednoduchým dotykem kdekoli na displeji lze pořídit selfie ve vysokém rozlišení, k čemuž přispívá plovoucí závěrka a použití displeje namísto blesku umožňuje získat jasnější snímky. Fotoaparát telefonů řady Galaxy A nabízí také jednodušší ovládání, které uživatelům umožňuje rychle přepínat mezi různými režimy a okamžitě použít filtry pro přidání obrazových efektů. Uživatelé mají k dispozici také speciální režimy jako například režim Food mode, které u vybraných záběrů optimalizují a vylepšují barevné podání a kontrast.

Telefony Galaxy A byly navrženy tak, aby držely tempo s požadavky každodenního života uživatelů, a nabízejí několik oblíbených funkcí známých z modelu Galaxy S7, který je vlajkovou lodí společnosti Samsung:

  • Telefony řady Galaxy A nabízejí poprvé odolnost proti vodě a prachu dle normy IP68. Telefony snesou déšť, pot, písek a prach, takže je s sebou mohou uživatelé vzít prakticky kamkoli.
  • Baterie s delší výdrží umožňuje uživatelům zůstávat v kontaktu s okolním světem déle a podpora rychlého nabíjení jim umožňuje nabít telefon na plnou kapacitu rychleji než kdykoli dříve. Telefony Galaxy A jsou vybaveny oboustranným USB portem typu C, který zaručuje snadnou konektivitu.
  • Funkce Always on Display umožňuje uživateli kontrolovat klíčová oznámení, aniž by bylo třeba zařízení probudit, čímž se šetří čas i výdrž baterie.
  • Větší paměť a podpora microSD karet o kapacitě až 256 GB znamená, že uživatelé mohou zachycovat a ukládat obsah, aniž by se museli obávat, zda mají dostatek interní paměti.

Telefony Galaxy A budou ve Evropě k dostání počátkem února. Další informace jsou k dispozici na adrese www.samsungmobilepress.com.

Specifikace výrobku Samsung Galaxy A5 (2017):

 

Galaxy A5 2017
Síť LTE kat. 6 * Může se lišit podle trhu a mobilních operátorů
Displej 5,2” FHD Super AMOLED
Aplikační procesor 1,9 GHz osmijádrový procesor
OS Android 6.0.16 (Marshmallow)
Fotoaparát Přední a zadní: 16 MP (f/1,9)
Video MPEG4, H.265 (HEVC), H.264 (AVC), H.263, VC-1, MP43, WMV7, WMV8, VP8, VP9
Audio MP3, AAC LC/AAC+/eAAC+,AMR-NB, AMR-WB, WMA, FLAC, Vorbis, Opus
Další funkce Samsung KNOX, S-Voice
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® v 4.2, ANT+,

USB typ C, NFC (UICC, eSE)

Senzory Akcelerometr, senzor přiblížení, geomagnetický senzor, RGB světelný senzor, Hallův senzor, snímač otisku prstů, barometr
Kód IP IP68
Paměť 3 GB RAM + 32 GB interní paměť

MicroSD (až do 256 GB)

Rozměry 146,1 x 71,4 x 7,9 mm
Baterie 3 000 mAh, rychlé dobíjení


Specifikace výrobku Samsung Galaxy A3 (2017):

Galaxy A3 2017
Síť LTE kat. 6 * Může se lišit podle trhu a mobilních operátorů
Displej 4,7” HD Super AMOLED
Aplikační procesor 1,6 GHz osmijádrový procesor
OS Android 6.0.16 (Marshmallow)
Fotoaparát Zadní: 13 MP (f/1,9), přední: 8 MP (f/1,9)
Video MPEG4, H.265 (HEVC), H.264 (AVC), H.263, VC-1, MP43, WMV7, WMV8, VP8, VP9
Audio MP3, AAC LC/AAC+/eAAC+,AMR-NB, AMR-WB, WMA, FLAC, Vorbis, Opus
Další funkce Samsung KNOX, S-Voice
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® v 4.2, ANT+,

USB typ C, NFC (UICC)

Senzory Akcelerometr, senzor přiblížení, geomagnetický senzor, RGB světelný senzor, Hallův senzor, snímač otisků prstů, barometr
Kód IP IP68
Paměť 2 GB RAM + 16 GB interní paměť

Micro SD (až do 256 GB)

Rozměry 135,4 x 66,2 x 7,9 mm
Baterie 2 350 mAh

 

* Vlastnosti a funkce se mohou na jednotlivých trzích lišit.

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další produktové informace poskytnuté v tomto dokumentu vč. například výhod, designu, ceny, komponent, výkonu, dostupnosti a kapacity výrobku jsou nezávazné a mohou se bez předchozího upozornění změnit.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.