Cestovatelská platforma Tripinder je vítězem letního běhu 100-day Challenge

Vítězem akceleračního programu Impact Hubu 100-Day Challenge se stala cestovatelská platforma Tripinder, díky které můžete získat nové parťáky na své dlouhodobé či krátkodobé výlety či se naopak k někomu přidat. V květnu se do akcelerátoru přihlásilo 13 projektů, z toho pouze 6 postoupilo dál. O cenu jich bojovalo pouze 5 týmů. Na základě hodnocení poroty největší pokrok za 100 dní udělala Andrea Bačíková se svým projektem Tripinder.

Tripinder je webová aplikace, kde mohou uživatelé zveřejnit svůj výlet nebo se připojit k výletu již plánovanému. Vzájemně si domluví podmínky, a pak už nezbývá nic jiného než společně vyrazit na cestu. Aplikace Tripinder byla spuštěna teprve před měsícem, od té doby má přes 3500 aktivních uživatelů a 40 publikovaných výletů, ze kterých se již více jak třetina uskutečnila. Na FB stránce je od jejího spuštění aktivních více než 500 uživatelů. Tripinder tak vytváří komunitu lidí, které pojí hlavně láska k cestování a možnost své sny společně naplnit.  

„Účast v akceleračním programu 100DC mohu vřele doporučit, bez ní bych si určitě netroufla pustit se do spuštění online projektu. Díky mému mentorovi, Michalovi Voráčovi z firmy NETVOR, a dalším expertům se mi povedlo nastavit spolupráci s digitální agenturou, se kterou aktuálně na projektu spolupracuji. Startupový svět mi také pomohl otevřít oči a naučil mě používat ryze startupové principy založené na sdílení kontaktů a informací i v každodenním pracovním životě”, říká Andrea Bačíková, zakladatelka vítězného projektu.

Letního akceleračního programu se zúčastnilo 6 projektů, do finálního kola prezentací se jich probojovalo pouze 5, a to projekty Tripinder, Skilldriver, Neobonus, Navirider a FreshFace. Vítězka získává tříměsíční členství v síti Impact Hub, dále pak další možnosti rozvoje projektu pod vedením Petra Vítka, idea-makera akceleračního programu 100-day Challenge.

“Akcelerátor 100-day Challenge vznikl na míru českému podnikatelskému prostředí, kde stále ještě chybí podpora v rozjezdu malým projektům, ať již klasickým startupům nebo i jiným začínajícím podnikatelům se zajímavým nápadem. Nechceme být pouhou podnikatelskou soutěží, chceme, aby týmy, které si akcelerátorem projdou budovaly svůj byznys na pevných a ověřených základech a vytvářely moderní podnikatelské prostředí,” říká Petr Vítek, jeden ze zakladatelů sítě Impact Hub.

100-day Challenge běží třikrát do roka, podzimní běh se rozbíhá na konci října a je stále možné se do něj přihlásit, přihlášky jsou otevřené do 19. října. Akcelerační program je placený, výše poplatku je ve výši 16 950 Kč (bez DPH), po dobu účasti v akcelerátoru se tým také stává členem Impact Hubu.

O programu:

100-day Challenge je akcelerační program určený pro startupy a podnikatele, kteří chtějí v krátké, tříměsíční, době „nakopnout“ svůj projekt. Zastřešuje jej síť coworkingových center Impact Hub, které působí v Praze, Brně a Ostravě. Více informací na http://100dc.impacthub.cz/