Amazon Alexa si rozumí s inHome

17. dubna 2018 – Insight Home, přední česká společnost v oblasti řízení budov a domácí automatizace, vyvinula společně s firmou WAGO jako jedna z prvních na světě komplexní propojení ovládání našich domovů hlasem pomocí virtuální asistentky Alexa od společnosti Amazon.

Vizí společnosti Insight Home je přinášet svým klientům co nejjednodušší a intuitivní ovládání jejich domovů, a tím zlepšovat kvalitu bydlení. Hlasové ovládání je jedním z největších trendů poslední doby. A není nic přirozenějšího, než se svým okolím komunikovat pomocí hlasu. Ovládání hlasem přitom není žádná novinka. Dříve ale naráželo na fyzikální bariéry, kdy v běžné domácnosti, kde hraje televize nebo hudba a lidé spolu komunikují, bylo téměř nemožné spolehlivě rozpoznat konkrétní příkaz pro požadovanou akci. To vše změnila až umělá inteligence v podání virtuální asistentky Alexy. Díky obrovské výpočetní síle cloudových serverů Amazonu dokáže daný příkaz i v poměrně hlučném prostředí spolehlivě rozeznat.

Společnosti Insight Home, která je vývojovým partnerem Amazonu, se podařilo propojit zařízení Amazon Echo se svým systémem domácí automatizace inHome. „Často používaným termínem pro domácí automatizaci je inteligentní domácnost. Dosud toto označení neodpovídalo skutečnosti, protože se v podstatě jednalo pouze o pokročilé systémy měření, regulace, řízení a ovládání prostřednictvím chytrých telefonů nebo tabletů,“ říká Jan Průcha, ředitel společnosti Insight Home, a dodává: „Až díky propojení umělé inteligence virtuální asistentky Alexy s naším řešením se domácnost stává dalším členem rodiny, se kterým můžete verbálně komunikovat a tím celou domácnost naprosto přirozeně ovládat.

Toto propojení je možné jen díky tomu, že Insight Home využívá systémové řešení od předního světového dodavatele automatizace budov, společnosti WAGO. „Společnost WAGO vyvíjí a celosvětově dodává řešení pro automatizaci budov. Insight Home je naším největším partnerem v oblasti chytrého bydlení a jsme rádi, že se nám společně podařilo propojit naše řídicí jednotky se systémem inHome s naprosto funkčním hlasovým ovládáním v podobně virtuální asistentky Alexy od společnosti Amazon,“ říká Ondřej Dolejš, ředitel pro rozvoj.

Více o společnosti Insight Home

Insight Home, a.s. je přední česká společnost v oblasti řízení budov a domácí automatizace. Za deset let existence se
z hlediska obratu propracovala mezi 10 % největších společností v České republice a pro roky 2015, 2016 a 2017 byla zařazena do exkluzivní společnosti nejúspěšnějších firem – Českých 100 Nejlepších.  Od roku 2017 je součástí skupiny Premium Design Group. Společnost disponuje vlastní projekční kanceláří Insight Projects, s.r.o. a také společností Insight Energy, s.r.o., která se specializuje na návrhy a dodávky obnovitelných zdrojů energie.

Více o společnosti WAGO

WAGO-Elektro, spol. s r. o. je českým zastoupením světového výrobce pružinového připojení, elektronických rozhraní
a systémů pro automatizaci budov a průmyslu. S řídicími systémy WAGO se dnes setkáte prakticky ve všech typech nemovitostí (administrativní, logistické, průmyslové, rezidenční a další). I to svědčí o nejzásadnější přidané hodnotě WAGO-I/O-SYSTEM – jedná se o zcela otevřené a modulární řešení schopné komunikovat napříč všemi dostupnými systémy na trhu.