Corteva Agriscience oznamuje novou strukturu vedení společnosti

Nová organizace umožní Cortevě zachytit příležitosti k růstu  a vytvořit hodnotu pro zákazníky

WILMINGTON, Del., 18. září 2018 – Corteva Agriscience™, divize zemědělství společnosti DowDuPont, dnes oznámila řadu změn ve svém vedení, jejichž cílem je optimalizovat růst a hodnotu pro akcionáře, zákazníky a zaměstnance jako nezávislá zemědělská společnost.

Tyto změny přicházejí v souvislosti s oznámením, které společnost DowDuPont uveřejnila včera, že se James C. Collins, Jr., který působil jako provozní ředitel divize zemědělství, stane generálním ředitelem společnosti Corteva Agriscience, jakmile dojde k jejímu osamostatnění od DowDuPont. K tomu by mělo dojít 1. června 2019.

Po dosažení významného pokroku v integraci DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection a Dow AgroSciences bude mít nové vedení Cortevy za úkol urychlit proces osamostatnění. S tím souvisí co nejlepší příprava Cortevy na to, aby fungovala jako jednotná nezávislá společnost, schopná maximalizovat hodnotu svého vyváženého portfolia tím, že vytvoří efektivní strukturu, která lépe integruje programy na podporu obchodu pro odvětví semen, ochranu plodin a digitálu.

„V uplynulém roce jsme položili pevné základy k vybudování Cortevy jako globálního zemědělského lídra, který je ideálně vybaven pro růst, a to díky tomu, že jsou naši zákazníci středobodem všeho, co děláme,“ říká Collins. „Nyní zaměstnáváme ty nejlepší lidi, aby to, co jsme jako divize vybudovali, nabralo na obrátkách, abychom zachytili rychle měnící se příležitosti, sloužili našim zákazníkům jako multibrandový, vícekanálový podnik a dále v budoucnu rostli.“

Nová struktura vedení a zároveň tým Jima Collinse zahrnuje tato jména: Rajan Gajaria, bývalý viceprezident Crop Protection, zemědělské divize DowDuPont, bude výkonným viceprezidentem obchodní platformy společnosti Corteva Agriscience; Tim Glenn, bývalý viceprezident divize Seed, zemědělské divize DowDuPont, bude výkonným viceprezidentem a ředitelem odpovědným za komerční strategii a vývoj; Greg Friedman, bývalý finanční ředitel divize zemědělství a viceprezident pro vztahy s investory pro společnost DowDuPont, bude výkonným viceprezidentem Cortevy a finančním ředitelem; a Cornel Fuerer, v současné době vedoucí právního oddělení divize zemědělství, bude seniorním viceprezidentem a generálním právním zástupcem.

Životopisy vedení společnosti Corteva Agriscience najdete zde: www.corteva.com/

O podniku Corteva Agriscience™, divizi zemědělství společnosti DowDuPont

Corteva Agriscience™, divize zemědělství DowDuPont, se má stát nezávislou, veřejně obchodovanou společností, jakmile dojde v červnu v roce 2019 k odštěpení. Divize kombinuje silné stránky byznysu DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection a Dow AgroSciences. Corteva Agriscience™ poskytuje zemědělcům na celém světě nejkomplexnější portfolio v rámci průmyslu – včetně nejuznávanějších značek v zemědělství, jakými jsou Pioneer®, Encirca®, nově zavedené osiva Brevant™ a oceněné produkty značky Crop Protection – zatímco na trh přináší i nové výrobky na základě naší aktivní chemie a technologií. Více informací naleznete na www.corteva.com.

Podnik Corteva Agriscience, divizi zemědělství společnosti DowDuPont, můžete sledovat na Facebooku, Instagramu, LinkedInu, Twitteru a YouTube.