Třetí ročník Prague Surf Film Festivalu se zaměří na problematiku znečištění oceánů

Praha, 1. října 2018 – Letošní Prague Surf Film Festival nabídne sedm zahraničních snímků v čele s horkou novinkou Andy Irons: Kissed by God a také dva tuzemské filmy. Připraven je široký doprovodný program se zaměřením na přednášky a workshopy na téma znečistění oceánů, které budou doplňovat promítání filmu A Plastic Ocean. Odborné příspěvky k historii surfingu, tvorbám vln, ale i pozici žen v surfování povede Pražskej serfovej klub. Festival, který je zaměřený na nezávislé filmy o surfování na vlnách, bude nově dvoudenní a proběhne v pátek a sobotu 5 a 6. října 2018 v kině Pilotů. Program bude zakončen vyhlášením nejlepších filmů na afterparty v sobotu v Café V lese. Vstupenky jsou v prodeji na www.kinopilotu.cz.

„Prague Surf Film Festival: Vol. III nabídne dva filmy české produkce, které vznikly v rámci letošního roku, což je výborné vysvědčení pro tuzemskou surfingovou scénu. Před pár lety by zřejmě nikdo nečekal, že země bez vlastního pobřeží, bude na tomto poli takto aktivní,“ říká Aleš Kosina, programový ředitel Prague Surf Film Festivalu. „Zahraniční produkce bude přesto dominovat a diváci se mohou těšit na roadmovies, filmy o big wave surfingu, nebo snímky s genderovou a ekologickou tématikou. Pestrý bude také doprovodný program s řadou přednášek a workshopů,“ dodává Kosina.

Prague Surf Film Festival uvede celkem devět celovečerních filmů, ale také výběr oceněných krátkometrážních snímků. Českou produkci zastupují filmy No Wave Back Martina Smékala a SURFR Movie Jakuba Michny. Osobnosti zesnulého špičkového surfaře je věnován očekávaný film Andy Irons: Kissed by God. Pozicí žen v prostředí surfingu se zabývá snímek It Ain´t Pretty, na který naváže přednáška se stejným tématem. Nervous Laughter zpracovává oblíbené téma big wave surfingu, a to konkrétně na vyhlášeném havajském spotu Jaws. Promítání bude spojeno s přednáškou na téma, jak vznikají vlny. Další snímek, který bude provázán s přednáškami je A Plastic Ocean. Možná již kultovní film o závažném tématu znečištění oceánů. Diváci se dále mohou těšit na zajímavé snímky Endless Winter II, Beyond a The Salt Trail.  

Festival letos zasáhne také další česká města a kromě Plzně se na vlnu surfových filmů může těšit také Brno!

12.10. – Plzeň Surf Film Festival: Vol. IIPapírna Plzeň
26. – 27.10. Brno Surf film Festival: Vol. I Galerie Art

Na diváky čeká také bohatý doprovodný program. V pátek 5. října se zástupci organizace Trash Hero budou věnovat problematice Zero Waste. Jejich přednáška naváže na promítání zásadního environmentálního filmu A Plastic Ocean. Proběhne také Upcycling workshop, kde si návštěvníci vyrobí například šperky z plastových lahví. Přednášky v pátek doplní Pražskej serfovej klub, který vystoupí s tématem ženy a surfování, která naváže na promítání filmu It Aint Pretty.

V sobotu 6. října v 11:30 festival začne surf tréningem pod vedením Jakuba Michny. K tématu ekologie a ochrana oceánů vystoupí zástupce Greenpeace, který naváže na projekci filmu A Plastic Ocean. Témata historie surfingu, tvorba vln, výroba surfového prkna atd. si připraví opět Pražskej serfovej klub.

V prodeji budou také originální festivalová trika pro pány i dámy, kšiltovky, tašky a batohy. O hudební kulisu se postarají DJs, kteří si v pátek vezmou na starosti zahajovací večírek. Drinky bude v průběhu festivalu míchat Corona a nealko nabídne Pure Coco.

Po skončení sobotních projekcí se program přesouvá na Corona Afterparty v nedalekém Café V lese. V rámci mejdanu se představí nová česká online surf komunita SURFR.cz  a po  půlnoci se o taneční rytmy postará DJ Hlava. Nebude chybět ani tombola s věcnými cenami od partnerů a vyhlášení nejlepšího festivalového snímku. Více informací najdete v facebookové události.

Vstupenky jsou již v prodeji na stránkách Kina Pilotů.

Partneři festivalu:
Corona
Snowboard Zezula
Pure Coco
After Essentials

Mediální partner:
SURFR.cz

Kompletní program na stránkách festivalu www.prgsff.cz nebo na www.facebook.com/PRGSFF.

Program Prague Surf Film Festivalu 2018

PÁTEK 5. 10. 2018

Sál A

16.30 It Ain‘t Pretty 80,-

18.15 Nervous Laughter & kraťas Bezerke 110,- / 130,-

20.15 No wave back 110,- / 130,-

22.00 The Salt Trail & kraťas One Shot 110,- / 130,-

Sál B

16.00 Kraťasy 2018 80,-

18.00 Plastic Ocean & přednáška Trash Hero 130,-

21.30 Andy Irons: Kissed By God 110,- / 130,-

 

Doprovodný program

Workshop Trash Hero – výroba vlastních šperků Sál C Kina Pilotů

Přednášky Pražskýho serfovýho klubu Sál C Kina Pilotů

SOBOTA 6. 10. 2018

Sál A

13.00 It Ain‘t Pretty 80,-

14.30 The Salt Trail & kraťas One Shot 80,-

16.15 Endless Winter II 110,- / 130,-

18.45 It Ain‘t Pretty & přednáška Pražskýho serfovýho klubu 110,- / 130,-

21.15 SURFR Movie 110,- / 130,-

Sál B

12.00 Kraťasy 2018 80,-

13.40 Nervous Laughter 80,-

15.00 A Plastic Ocean & přednáška Greenpeace 130,-

18.15 Beyond 110,- / 130,-

20.45 Andy Irons: Kissed By God 110,- / 130,-

Café v Lese

22.00 Corona Afterparty – 100,- / s lístkem z kina vstup 50,-

Doprovodný program

Surf tréning s Jakubem 11:30 v Sále C Kina Pilotů

Přednášky Pražskýho serfovýho klubu Sál C Kina Pilotů

koncert The LaFontaines a Ed Rosenthal Café V Lese v 19.30 (s lístkem z Kina Pilotů vstup pouze 99 Kč)