Safetica získala tři významná mezinárodní ocenění

Brno, 5. března 2019. Společnost Safetica Technologies, která poskytuje řešení ochrany dat pro firmy po celém světě, dosáhla významných úspěchů v mezinárodních soutěžích. Vyhrála prestižní ocenění Red Herring TOP 100 Europe, obsadila stříbrnou pozici v Cybersecurity Excellence Awards, kde získala také nejvíce hlasů od veřejnosti, a bronz na Info Security PG’s Global Excellence Awards.

Vítězství Red Herring TOP 100 Europe

Ceny Red Herring TOP 100 od roku 1996 oceňují nadějné technologické společnosti z Evropy, Asie a Ameriky. Z každého regionu se důsledně posuzuje více než tisíc soukromých firem podle více než 20 kritérií jako jsou finanční zdraví, technologická inovace, podnikatelská strategie a tržní podíl. Následně se sestaví žebříček TOP 100 společností.

„Moc si vážíme ocenění i pozitivních ohlasů, které jsme získali. Utvrzuje nás v tom, že svou práci děláme dobře, a společně s našimi zákazníky to tak vnímá i odborná veřejnost. Pro nás všechny je tato pozitivní zpětná vazba motivací, ale i závazkem do budoucna, který rozhodně bereme vážně,“ komentoval úspěch Petr Žikeš, CEO Safetica Technologies.

„V letošním roce nebyl výběr těch nejlepších firem vůbec jednoduchý. Bylo to velmi těžké rozhodování, protože spousta společností překročila v evropském technologickém ekosystému během krátké doby významné mezníky,“ řekl Alex Vieux, vydavatel a CEO Red Herring. „Ale po mnoha úvahách a diskuzích jsme náš seznam konečně zúžili na 100 vítězů. Věříme, že Safetica Technologies ztělesňuje vizi, úsilí a inovace, které definují úspěšný podnikatelský záměr. Safetica by měla být hrdá na svůj úspěch, protože konkurence byla velmi silná.“

Druhé místo v Cybersecurity Excellence Awards

Stříbrnou pozici Safetica ovládla na Cybersecurity Excellence Awards v kategorii Data Leakage Prevention. Souběžně s oceněním od odborné poroty vyhrála Safetica také hlasování veřejnosti.

Cybersecurity Excellence Awards hodnotí společnosti i jednotlivce a jejich inovativní práci v oboru. Tato ocenění jsou uznáním za vynikající kvalitu služeb a produktů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Třetí místo na Info Security PG’s Global Excellence Awards

Safetica uspěla i na výročním 15. vyhlášení cen Info Security PG’s Global Excellence Awards. V kategorii Data Leakage-Protection/Extrusion Prevention získala 3. místo. Toto prestižní celosvětové ocenění vyzdvihuje firmy starající se o počítačovou bezpečnost, informační technologie a jejich špičkové produkty, řešení a služby.  

O společnosti Safetica Technologies

Safetica Technologies je česká softwarová společnost, která poskytuje řešení na ochranu dat, které si mohou dovolit i malé a střední firmy. Safetica Data Loss Prevention (DLP) chrání zaměstnance před vlastními chybami a firmy před úmyslným zneužitím dat. Dnes Safetica DLP běží na více než 170 000 zařízeních v 95 zemích světa. Safetica Technologies je členem ESET Technology Alliance, Microsoft Partner Network a signatářem iniciativy Cybersecurity Tech Accord. Řešení Safetica DLP bylo uznáno společností Gartner.