IFA 2019: Podzimní novinky Lenovo

Praha, 6. září 2019 – Společnost Lenovo si ze segmentu monitorů, tabletů, AiO i notebooků připravila řadu novinek. Návštěvníci jednoho z největších technologických veletrhů IFA si je budou moci prohlédnout přímo na místě a vyzkoušet si chytré funkce produktů pro rok 2019.

IdeaPady: dostupné a snadno přenostné

Pokud hledáte lehký, tenký a spolehlivý 13“ notebook, který nestojí astronomickou částku, Lenovo pro vás má dva nové IdeaPady s až 10. generací procesorů Intel. U obou je možné rozšířit operační paměť až na 16GB DDR4 a jsou vybaveny až NVIDIA® GeForce® MX250 grafickou kartou.

Ultra tenký Lenovo IdeaPad S540 má celohliníkové šasi a volitelný QHD displej. Dále je vybaven funkcí RapidCharge3 a hlasovými asistentkami Alexou a Cortanou4. Notebook je poháněn až 10. generací procesorů Intel Core i7 nebo AMD Ryzen 7.

All in One do domácnosti

Inspirován přírodními prvky, Lenovo IdeaCenter A540 je nové stylové AiO s vysokým rozlišením a možností vybrat si ze dvou velikostí (24 nebo 27 palců). Chytrý podstavec vám nabije telefon, a to i když je počítač vypnutý. Součástí monitoru je integrovaná webkamera, která je zabezpečena odsuvnou krytkou TrueBlock Privacy.

Větší verze přichází s až 9. generací procesorů Intel Core i7, grafikou AMD Radeon™ RX560 a QHD rozlišením. Dotykový displej je volitelný pro obě verze.

Alternativa k tradičním OS

Pro ty, kteří hledají alternativu k Windows či Mac OS, Lenovo připravilo uživatelsky přívětivé Chromebooky C340 a S340. V obou případech se jedná o zařízení 2v1, které lehce spárujete se svým Android mobilem nebo tabletem.

Lenovo Chromebook C340 je tenký notebook, který přichází v 11 a 15 palcové verzi. Dotykový displej snadno otočíte o 360° a na výběr máte ze dvou barev. Ve větší verzi je i numerická klávesnice, volitelné podsvícení obrazovky a až 128GB SSD disk.

Chromebook S340 je dostupný se 14 palcovým FHD dotykovým displejem a váží jen 1,4 kg. Navíc dostanete zabudovaný antivir a výdrž baterie až 10 hodin5.

Monitory Lenovo

Lenovo L28u je nový 28 palcový monitor pro širokou veřejnost. Disponuje 4K rozlišením, IPS panelem, širokými pozorovacími úhly a super tenkými rámečky. Monitor má podporu funkce AMD Radeon FreeSync6, která eliminuje trhání a sekání obrazu. Obrazovka má navíc certifikát TÜV® Rhineland Eye Comfort, který ručí za minimalizování odlesků a šetrnost k vašim očím. Můžete tedy monitor naklonit přesně tak, jak vám to vyhovuje. 

Lenovo nezapomíná ani na hráčskou komunitu a přináší jim monitor odpovídající jejich potřebám.  Lenovo G34w má 34 palců v panoramatickém poměru 21:9 s prohnutím 1500R. To vše v WQHD rozlišení. 

Další generace rodinných tabletů

Lenovo Tab M7 a M8 jsou druhá generace Android tabletů pro širokou veřejnost. V nabídce jsou varianty s Wi-Fi a LTE připojením. Navzdory nižší ceně tablety působí prémiovým dojmem díky celo kovovému krytu. Navíc s dětským módem je možné vytvořit vašim nejmenším separátní účet, který je uzpůsoben jejich potřebám.

Oba tablety mají certifikaci TÜV Rheinland s redukcí škodlivého modrého světla.

Cena a dostupnost

  • IdeaPad S540 bude dostupný v prosinci
  • IdeaCenter A540 bude dostupný v září
  • Lenovo L28u bude dostupný v říjnu
  • Dostupnost Lenovo Chromebook C340 bude upřesněna
  • Dostupnost Lenovo Chromebook S340 bude upřesněna
  • Lenovo G34w bude dostupný v únoru 2020
  • Lenovo Tab M7 bude dostupný v říjnu
  • Lenovo Tab M8 bude dostupný v říjnu

1 Ceny nemusí zahrnovat daně, poštovné nebo opce a mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí další podmínky. Ceny prodejců se mohou lišit. Data na skladě se mohou lišit podle geografické polohy a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky jsou závislé na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli bez předchozího upozornění změnit nabídky, funkce a specifikace produktu.

Všechny nároky na výdrž baterie jsou přibližné. Toto tvrzení je založeno na výsledcích testů pomocí testu životnosti baterie MobileMark 2014 ver 1.5. Skutečné výsledky se budou lišit a budou záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátové funkčnosti, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním. Další podrobnosti naleznete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

3 Nabíjejte jednu hodinu v pohotovostním režimu nebo při vypnutém stavu až na 80 procent výdrže baterie na základě výsledků testů pomocí MobileMark2014 ver. Test životnosti baterie 1,5. Další podrobnosti o standardu testování naleznete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

Cortana je přístupná prostřednictvím nabídky Start systému Windows 10 a Alexa je přístupná prostřednictvím Lenovo Vantage během počátečního nastavení. Alexa je k dispozici na vybraných počítačích Lenovo v USA, Velké Británii a Německu. Pro aktivaci mikrofonů musí být víko notebooku otevřené.

5 Všechny nároky na výdrž baterie jsou přibližné. Toto tvrzení je založeno na výsledcích testů pomocí testu PLT (Power Load Test). Skutečné výsledky se budou lišit a budou záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátové funkčnosti, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním. 

6 FreeSync vyžaduje monitor a grafiku AMD Radeon, obě s podporou FreeSync. Úplné podrobnosti viz www.amd.com/freesync. Před zakoupením ověřte funkčnost u výrobce systému. GD-127.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz