NETGEAR představuje první firemní mesh řešení s cloudovou správou

Praha, 25. září 2019 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, přichází na trh s novou verzí služby NETGEAR Insight 5.7. Ta přináší mimo jiné podporu cloudově konfigurovatelné mesh sítě, vytváření časových harmonogramů Wi-Fi, snadnou tvorbu captive portálů či hromadnou registraci až 50 zařízení současně.

NETGEAR Insight představuje unikátní řešení v podobě mobilní aplikace či cloudového portálu, které umožňuje snadno a rychle nakonfigurovat více firemních zařízení současně a ty následně monitorovat a spravovat odkudkoli na světě v dosahu internetového připojení v nepřetržitém režimu 24/7. Nejnovější rozšíření této služby přináší uživatelům řadu dalších zajímavých funkcí, včetně možnosti používat tuto službu v rámci až 22 vybraných firemních produktů, jako jsou přepínače, přístupové body a další síťová zařízení.

První firemní mesh řešení s cloudovou správou

NETGEAR Insight Instant Mesh v sobě snoubí dvě inovativní technologie – patentované třípásmové mesh Wi-Fi a platformu pro vzdálenou správu Insight. Zajišťuje tak vysoce spolehlivé a rychlé připojení se širokým pokrytím a nepřetržitou správou. NETGEAR Insight Instant Mesh je kompatibilní až s pěti přístupovými body WAC540 a WAC564. Zařízení lze libovolně kombinovat, přičemž jedno z nich slouží jako zdroj, zbývající plní funkci extenderů. Funkce pro jednotlivé přístupové body si uživatel může nastavit sám, nebo jejich výběr nechá automaticky na službě Insight.

Instant Captive Portal 

Instant Captive Portal1 umožňuje snadno a rychle vytvořit pokročilý intuitivní captive portál pro klienty, kteří mají zájem připojit se k jejich firemní Wi-Fi síti. Nabízí například možnost přihlášení se k sociálním sítím včetně statistik, přizpůsobení reklamy, session management a log storage. Instant Captive Portal lze snadno konfigurovat a přizpůsobovat prostřednictvím všech bezdrátových zařízení NETGEAR Insight (WAC5xx a Orbi Pro).

Další novinky dostupné ve verzi Insight 5.7:

  • Vytváření časových harmonogramů pro jednotlivé SSID napříč více sítěmi; snadné zapnutí a vypnutí SSID.1
  • Odstraňování problémů pomocí rychlostního testu. Uživatelé tak získají rychlost připojení deklarovanou jeho poskytovateli a zároveň budou schopni specifikovat jednotlivé problémy spojené s připojením (např. zpoždění či ztráta paketů).1
  • Hromadná registrace/přidání až 50 zařízení současně prostřednictvím nahrání souboru .csv na cloudový portál či naskenování QR/bar kódů těchto zařízení pomocí mobilní aplikace Insight.2
  • Možnost administrátora přidělit jednotlivým klientským firmám kredity za předplatné služby Insight a kredity za další služby Insight, jako je Instant VPN či Instant Captive Portal.2

Vysvětlivky

1 Novinka je dostupná pouze pro balíčky Insight Premium a Insight Pro.

2 Novinka je dostupná pouze pro balíček Insight Pro.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.