TCL X10 Mini LED TV: první z nové generace Mini LED TV

Vlajkovou lodí evropské nabídky se stává modelová řada TCL X10, první Android TV s novou technologií Mini LED a jedna z vůbec nejtenčích Direct LED TV na světě

[Praha – 11. 12. 2019] Společnost TCL, s vedoucím postavením na trhu spotřební elektroniky a druhý největší světový výrobce televizorů, uvádí na český trh nový televizor TCL X10, který přináší novou technologii MiniLED v rozlišení 4K. Tento model je vůbec první chytrá televize na trhu v kategorii Android TV s technologií Mini LED. Je také jednou z vůbec nejtenčích LED televizí s přímým podsvícením. TCL X10 byla poprvé představena na veletrhu IFA 2019, kde získala ocenění „Home Theater Gold Award“. Na českém trhu je aktuálně dostupná ve velikosti 65 palců (165 cm) pod označením TCL 65X10 a je plně lokalizovaná pro české prostředí včetně podpory nového standardu vysílání DVB-T2 HEVC/H.265.

První z nové generace Mini LED TV

Vlajková loď TCL X10 kombinuje Direct Mini LED podsvícení, technologii Quantum Dot, rozlišení 4K HDR Premium, Dolby Vision i HDR10+. Výsledkem je ostrý kontrastní obraz a ohromující barvy. Nový televizor využívá také nejpokročilejší operační systém pro chytré televize Android TV se službou Google Assistant. Uživatel tak může přistupovat ke svému digitálnímu obsahu pomocí hlasového ovládání.

Technologie společnosti TCL Mini LED přináší kontrastní obraz, plný detailů s přirozeným podáním barev a posouvá rozlišení HDR na novou úroveň. Kvalitní obraz je zajištěn více než 15 000 ultratenkými diodami LED v 768 zónách. Modelová řada X10 se tak může pyšnit kvalitním podáním bílé barvy a sytých odstínů černé. A to vše bez nežádoucího halo efektu a s živými detaily pro nejlepší výsledek rozlišení HDR. Použitá technologie Quantum Dot přináší nepřekonatelné zobrazení barev (100% úroveň standardu DCI-P3 s hodnotami jasu 1 500 nits). Nativní 100Hz displej poskytuje plynulé zobrazení scén zachycující rychlý pohyb.

Soundbar Onkyo 2.2 a ultratenký bezrámečkový design

Modelová řada TCL X10 přináší úžasný audio zážitek díky technologii Dolby Atmos a použitému soundbaru Onkyo 2.2. s výkonem 2 × 40 W. Nekompromisní postoj při vývoji této modelové řady dokládá také ultratenký bezrámečkový kovový design.

Cena a dostupnost:

TCL 65X10 je k dostání prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců. Doporučená koncová cena včetně DPH je 64 990 Kč.

www

https://www.tcl.com/cz/cs/seznam-novych-produktu/rada-x10/65-ultra-tenka-4k-mini-led-tv-s-vestavenym-soundbarem-onkyo-a-android-tv.html

Základní specifikace:

Televize ANDROID SMART LED, 165 cm, 4K Ultra HD, PPI 3200, Direct LED, HLG, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, LAN, WiFi, Bluetooth, Miracast, herní režim, hlasové ovládání, Netflix, Google Assistent, VESA 400×200 mm, Dolby Atmos, A+

###

Specifikace, vlastnosti a dostupnost produktů TCL se může na jednotlivých trzích lišit. 

Dolby Atmos a symbol dvojitého D jsou registrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories. 

Dolby Vision je ochranná známka společnosti Dolby Laboratories.

Google Assistant není dostupný ve všech zemích světa a ve všech jazycích. Google Assistant vyžaduje internetové/datové připojení, které může být zpoplatněno. Dostupnost a výkon daných specifikací závisí na možnostech a dostupnosti služeb, zařízení a síťového připojení. Tyto služby nemusí být dostupné ve všech zemích.

Uvedené informace a specifikace jsou platné ke dni vydání této zprávy. TCL si vyhrazuje právo změnit uvedené specifikace bez předchozího upozornění.

O společnosti TCL

Společnost TCL (01070.HK) je rychle rostoucí firma v odvětví spotřební elektroniky a hlavní hráč na poli výroby a vývoje televizorů. Společnost byla založena v roce 1981 v Číně a své aktivity má nyní na více než 160 trzích po celém světě. V roce 2018 společnost TCL obsadila druhé místo na globálním trhu televizorů. TCL se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu spotřební elektroniky od televizorů přes mobilní telefony, bílou elektroniku, audio produkty až po produkty pro chytrou domácnost. Prostřednictvím strategie spojující internet věcí a umělou inteligenci – AI x IoT – se TCL snaží získat vedoucí postavení mezi společnostmi pro chytré technologie, které pomáhají zákazníkům prožívat chytrý a zdravý život. Další informace na: https://www.tcl.com/cz/cs.html