Aplikace Microsoft News: Nově v češtině pro uživatele s iOS a Android

Praha, 19. prosince 2019 Vánoční dárek všem českým příznivcům kvalitního zpravodajství v mobilu nadělil Microsoft. Nově je totiž služba Microsoft News, která čtenářům přináší zpravodajství od ověřených mediálních partnerů, k dispozici i tzv. “na cestách“ – tj. nejen na webu a v počítači, ale díky aplikaci také v telefonech se systémy Android i iOS.

Microsoft News App přináší to nejdůležitější a nejkvalitnější ze stejnojmenného zpravodajského webu.  Obsah je navíc plně uzpůsoben obrazovce mobilního telefonu, čtenáře proto čeká atraktivní a uživatelsky přívětivé rozhraní, kde si vybírají zprávy, které si chtějí přečíst. Nechybí samozřejmě možnost zvolit různé náhledy na zprávy nebo dostávat upozornění na top aktuality, důležité zprávy a mnohem více.

Do České republiky se aplikace Microsoft News dostává po roce od oficiálního představení v létě 2018 v USA. Kvalitu (technologickou) i vlastní obsah potvrzuje hodnocení uživatelů. Aplikace pro iOS i Android mají hodnocení 4,5 z 5 a kombinovaný počet stažení přesahujících 110 000.

„Jsem přesvědčen, že čeští čtenáři Microsoft News novou aplikaci, která jim nabízí mimořádně kvalitní proud zpravodajství z ověřených zdrojů – navíc v mobilním balení, určitě ocení. Zároveň aplikace podpoří místní zpravodajský ekosystém prostřednictvím partnerství s vybranými českými vydavatelstvími. V neposlední řadě pak doplní mezinárodní pokrytí, které dosud na mobilních zařízení v českém jazyce k dispozici nebylo,“ říká Nikolai Botashev, ředitel Microsoft News pro střední a východní Evropu.

Klíčové vlastnosti aplikace Microsoft News:

  • Nové možnosti personalizace, včetně přizpůsobení volby témat, které mohou uživatelé sledovat ve svém zpravodajském kanálu, jako jsou zprávy, lifestyle, zábava, sport, finance a mnoho dalších.
  • Snadná konfigurace upozornění na důležité zprávy.
  • Nové tmavé rozhraní, které umožňuje lepší noční čtení.
  • Možnost tří různých rozvržení náhledu: standardní, kompaktní nebo pouze textové.
  • Zjednodušený přístup díky bezproblémové integraci s widgety iOS a Android.
  • Snadné přechody mezi zprávami pro pohodlné čtení.

O projektu Microsoft News

Téměř půl miliardy uživatelů měsíčně na 140 světových trzích čte zprávy na webových stránkách Microsoft News. To vše navíc ve 28 světových jazycích. Od března 2019 mají tuto možnost i čeští čtenáři.

Obchodní model projektu Microsoft News je jednoduchý. Nabízí licencovaný obsah od prémiových vydavatelských domů, jeho editoři následně v kombinaci se systémy umělé inteligence a strojovým čtením tento obsah ověřují, kombinují a pečlivě vybírají tak, aby čtenáři napříč platformami, které Microsoft nabízí, jako jsou MSN.com, News Edge či nově Microsoft News pro iOS a Android, dostali výběr těch nejzajímavějších a nejkvalitnějších zpráv.

Vydavatelským domům, které s Microsoft News spolupracují na partnerské bázi pak nabízí sdílené příjmy z reklamních prostorů na webových stránkách. Spolupráce je výhodná pro obě strany. V České republice Microsoft News spolupracuje například s vydavatelstvími Czech News Center, Vltava Labe Media, Burda International, INCORP a Active Radio, s Českou tiskovou kanceláří či menšími mediálními tituly jako například Hlídací Pes nebo Home in Cube.

Uživatelé si mohou stáhnout aplikaci Microsoft News zde:

Microsoft News pro iOS

Microsoft News pro Android

#######################

Pokud máte zájem o další informace a novinky o společnosti Microsoft v České republice, navštivte prosím tiskové centrum  (www.microsoft.cz/news). Příběhy o tom, jak technologie mění život (nejen) našich zákazníků najdete na www.microsoft.cz/pribehy (Česko) a www.microsoft.com/stories (svět)

#######################

O společnosti Microsoft 

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) umožňuje digitální transformaci v éře inteligentního cloudu a inteligentního internetu věcí. Naší misí je pomoci každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více. Microsoft Corporation vznikla před více než 40 lety – v dubnu roku 1975. Česká pobočka zahájila činnost v roce 1992. Na podzim 2015 jsme se spolu s pražskou divizí  Skype přestěhovali do nového světa práce – kanceláře vytvořené pro svět práce odkudkoli. V červenci 2016 spojila česká pobočka síly se slovenskou a vznikl Microsoft Česká republika a Slovensko. Na podzim 2016 bylo v Praze otevřeno vývojové centrum Microsoft Dynamics.