Samsung Galaxy S10 Lite a Note10 Lite: kvalita třídy Galaxy širšímu spektru uživatelů

Výtečný fotoaparát, dotykové pero S Pen a další originální funkce a vlastnosti špičkových modelů Galaxy, to všechno teď bude k dispozici většímu počtu zákazníků

Las Vegas, Nevada, 3. ledna 2020 – Společnost Samsung představuje nové chytré telefony Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite. V nejlepší tradici renomovaných řad Galaxy S a Note nabízejí oba nové modely špičkové funkce a parametry, mezi něž patří technologicky vyspělý fotoaparát, oblíbené dotykové pero S Pen, výtečný displej a baterie s dlouhou výdrží. Model Galaxy S10 Lite bude k dispozici v České republice počátkem února ve dvou barevných variantách (černé Prism Black a modré Prism Blue) za doporučenou maloobchodní cenu 16 999 Kč. Galaxy Note10 Lite se bude v České republice prodávat od poloviny ledna za doporučenou maloobchodní cenu 15 499 Kč. Dostupný bude ve dvojím provedení (stříbrné Aura Glow a černé Aura Black).

„Modely řad Galaxy S a Galaxy Note slaví dlouhodobě úspěchy po celém světě. Stojí za nimi naše soustavné úsilí o inovace, díky nimž nabízíme to nejlepší v celém oboru, pokud jde o výkon, umělou inteligenci i služby,“ říká DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT a mobilní komunikace Samsung Electronics. „Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite nabídnou špičkové funkce všem, kdo si chtějí vychutnat to nejlepší z řad Samsung Galaxy S a Galaxy Note.“

Galaxy S10 Lite: Špičkový fotoaparát profesionální třídy, záruka vynikajících snímků i videozáznamů 

Modely řady Galaxy Lite nabízejí vynikající fotografické funkce a parametry – špičkové fotografické technologie značky Samsung jsou tak k dispozici i v cenově dostupnějších zařízeních. 

Díky modelu Galaxy S10 Lite si můžete při fotografování vychutnat vyšší úroveň kvality, ať už fotografujete cokoli. Kromě základního objektivu je k dispozici speciální optika pro ultraširoké záběry a makro, nechybí ani nový stabilizátor obrazu Super Steady OIS. V kombinaci se stabilizačním režimem Super Steady tento stabilizátor výrazně rozšiřuje uživatelské možnosti při fotografování a natáčení akčních scén, takže můžete oblíbené aktivity předvést celému světu bez jakýchkoli kompromisů. 

Ultraširoký fotoaparát nabízí úhel záběru 123 stupňů, což odpovídá záběru lidského oka. Přední i zadní fotoaparát s vysokým rozlišením umožňují zachytit dokonale ostře každý detail na scéně. 

Galaxy Note10 Lite: Vyšší produktivita kdekoli a kdykoli 

Špičkové modely Note jsou určeny především uživatelům, kteří usilují o maximální produktivitu, a Galaxy Note10 Lite s osvědčeným dotykovým perem S Pen není výjimkou. Díky technologii Bluetooth Low-Energy (BLE) lze nyní tímto perem jednoduše pořádat prezentace, ovládat videopřehrávač nebo fotografovat. K oblíbeným funkcím dotykového pera se snadno a rychle dostanete díky menu Air Command. Ke snadnému a rychlému psaní poznámek v terénu slouží jednoduchá, ale šikovná aplikace Samsung Notes. Ruční zápisky lze jednoduše převést na běžný text, který je následně možné libovolně upravovat či sdílet. 

Hlavní přednosti třídy Galaxy 

Díky modelům Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite se ke špičkovým funkcím a výhodám třídy Galaxy dostane víc uživatelů než dřív. K dispozici budou mimo jiné následující přednosti:

  • Displej pokrývající celou přední stranu. Modely Galaxy S10 Lite i Galaxy Note10 Lite jsou vybaveny displeji s technologií Infinity-O, který zabírá celou přední stranu přístroje. Oba modely mají úhlopříčku 6,7 palce (17 cm) a mimořádně kvalitní obraz, díky němuž si uživatelé budou moct naplno vychutnat jakýkoliv multimediální obsah. 
  • Větší baterie s delší výdrží. Galaxy S10 Lite i Galaxy Note10 Lite jsou vybaveny velkým akumulátorem s kapacitou 4500 mAh a rychlým dobíjením, takže telefony vydrží na jedno nabití déle a uživatelé mohou při oblíbených činnostech strávit víc času. 
  • Dostupné inteligentní aplikace a služby. Galaxy S10 Lite i Galaxy Note10 Lite jsou vybaveny propracovaným ekosystémem značky Samsung. Tvoří ho osvědčené inteligentní aplikace a služby, mezi něž patří Bixby, Samsung Pay nebo Samsung Health. O bezpečné uživatelské prostředí se na profesionální úrovni stará bezpečnostní platforma Samsung Knox.

Oba modely budou k vidění na veletrhu CES 2020 ve dnech 7. – 10. ledna 2020 na stánku společnosti Samsung (#15006) v Las Vegas Convention Center. Další informace o nejnovějších chytrých telefonech třídy Galaxy jsou k dispozici na stránkách http://www.samsungmobilepress.com a www.samsung.com. Fotografie v tiskové kvalitě jsou ke stažení zde: Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite.  

Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite – technické specifikace

  Galaxy S10 Lite Galaxy Note10 Lite
Displej 6,7“ (17 cm) Full HD+

Super AMOLED Plus Infinity-O,

2400×1080 (394 ppi)

Certifikace HDR10+ 

6,7“ (17 cm) Full HD+

Super AMOLED Plus Infinity-O,

2400×1080 (394 ppi)

* Displej Super AMOLED Plus je zárukou ergonomického provedení s tenkým a lehkým panelem díky technologii OLED „* Rozměr displeje udává úhlopříčka obdélníku bez zaoblených rohů. Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro objektiv fotoaparátu. 
Fotoaparát  Zadní strana: 3x fotoaparát 

– Makro: 5 MPix, f2,4

– Širokoúhlý: 48 MPix Super Steady OIS AF f2,0

– Ultraširoký: 12 MPix f2,2
Přední strana: 32 MPix f2,2

Zadní strana: 3x fotoaparát 

– Ultraširoký: 12 MPix f2,2

– Širokoúhlý: 12 MPix 2PD AF f1,7 OIS 

– Teleobjektiv: 12 MPix, f2,4 OIS

Přední strana: 32 MPix f2,2

Rozměry a hmotnost  75,6 x 162,5 x 8,1 mm, 186 g 76,1 x 163,7 x 8,7 mm, 198 g
Procesor 7nm 64-bit Octa-core (Max, 2,8 GHz + 2,4 GHz + 1,7 GHz) 10nm 64-bit Octa-core (Quad 2,7 GHz + Quad 1,7 GHz)
Paměť  8 GB RAM, interní úložiště 128 GB  6 GB RAM, interní úložiště 128 GB
* Hodnoty se mohou lišit u různých modelů, barevných variant, trhů a mobilních operátorů.

* Kapacita pro uživatele je nižší než celková paměť vzhledem k prostoru vyhrazenému na operační systém, ovladače a základní systémové funkce. Reálná uživatelská kapacita se liší u různých operátorů a může se změnit po aktualizaci softwaru. 

SIM karta  Duální SIM (Hybridní): 1x Nano SIM a 1x Nano SIM, případně paměťová karta MicroSD (až 1 TB) Duální SIM (Hybridní): 1x Nano SIM a 1x Nano SIM, případně paměťová karta MicroSD (až 1 TB)
Může se lišit u různých trhů a mobilních operátorů.

* SIM karty a paměťové karty MicroSD se prodávají samostatně.

Baterie 4500 mAh (obvyklá hodnota) 4500 mAh (obvyklá hodnota)
* Obvyklá hodnota v podmínkách nezávislé laboratoře. Obvyklou hodnotou se rozumí předpokládaná průměrná hodnota s přihlédnutím k odchylkám v kapacitě baterií u různých vzorků testovaných podle normy IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je 4 370 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, způsobu využití a dalších faktorech.
Operační systém  Android 10.0
Síť  LTE 2×2 MIMO, až 3CA, LTE Cat.11 2×2 MIMO, až 3CA, LTE Cat.11
* Skutečná rychlost závisí na daném trhu, operátorovi a uživatelském prostředí.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.