Výrobce roušek Respilon si na novou továrnu v Brně půjčí přes dluhopisy

Česká společnost Respilon, přední světový výrobce nanovláknových ústenek a respirátorů, vydává další emisi dluhopisů. Peníze použijí na výstavbu nové linky v průmyslovém areálu v Brně s předpokládaným zahájením výroby v květnu 2020. Dluhopisy s garantovanou roční sazbou 8 % jsou ke koupi na serveru dluhopisy.cz.
Na základě událostí, které po celém světě negativně ovlivnily přístup lidí k ochraně před šířením virové nákazy, připravili v Respilonu ve spolupráci s izraelskými vědci nový projekt. Jedná se o automatickou linku na výrobu unikátní respirační masky proti virům a bakteriím. „Dvojitá bariérová textilie s unikátním obsahem nanovláken a aktivované mědi účinně zachytí a deaktivuje všechny patogeny,“ říká k novému výrobku Roman Zima, CEO Respilonu.

Linku vybudují v průmyslovém areálu v Brně a předpokládají, že už koncem května 2020 spustí provoz. „Projekt je strategický i pro Českou republiku, protože všem občanům umožní účinně snížit rizika šíření nákazy nekontrolovatelných biologických hrozeb,“ uzavírá Zima.

Na projektu nyní mohou vydělat i čeští investoři. „Chcete-li Respilon podpořit, můžete tak učinit nákupem nové emise. Garantovaný úrok činí 8 % p.a.,“ nabízí Jiří Mesároš z inzertního portálu Dluhopisy.cz. Emise v celkovém objemu 20.000.000 Kč je zajištěna mateřskou společností a osobním ručením majitele Romana Zimy. Pro Respilon jde již o třetí emisi dluhopisů ve třech letech.