Novým obchodním ředitelem ČD – Telematiky se stal Jan Vobora

ČD – Telematika má od března nového obchodního ředitele. Stal se jím Jan Vobora, který má více než 20 let zkušeností s přímým i nepřímým prodejem IT řešení a telekomunikačních služeb, řízením obchodních procesů i s tvorbou obchodních strategií a uváděním ICT produktů na české a zahraniční trhy. Jako ředitel úseku Obchod a marketing bude zodpovědný za veškeré obchodní aktivity ČD – Telematiky, zejména pak rozvoj na poli telematických řešení a dalších zakázek v segmentu silniční dopravy nebo telekomunikačních služeb a IoT.

Jan Vobora přichází do ČD – Telematiky z postu obchodního ředitele telekomunikační společnosti NOKIA Česká Republika nabízející síťová a telekomunikační řešení. Zde se věnoval převážně oblasti dopravy, státní správy a energetiky. V letech 2010 – 2013 působil na pozici manažera obchodního rozvoje ve společnosti Kapsch, kde získal zkušenosti s řešením dopravní telematiky, definoval a realizoval nové obchodní příležitosti v EU a promítal tato řešení do regionální nabídky. Předtím ve společnosti Cisco Systems měl jako člen globálního týmu pro Deutsche Post / DHL na starosti rozvoj aktivit u tohoto klienta v regionu EMEA, zejména pak datacentra v Praze a přenos zkušeností do dalších globálních datacenter. V letech 2001 – 2005 vedl prodejní týmy ve společnosti Microsoft, kde řešil i obchodní strategie svěřených segmentů. Zkušenosti nabíral i v Nortel Networks, EuroTelu Praha nebo v Českém Telecomu.

Jan Vobora (45) vystudoval obor Vědecký informatik, další profesní vzdělání získával v průběhu svých četných zahraničních působností. Mimo plynulé angličtiny ovládá základy němčiny a ruštiny. Volný čas věnuje nejvíce rodině, své dceři a synovi. Je fanouškem motosportu a rád fotografuje.

ČD – Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.