Společnost Pfizer věnovala 1,1 milionu korun na boj s covidem-19

Praha (4. května 2020) – Česká pobočka nadnárodní farmaceutické společnosti Pfizer rozdělila finanční dary ve výši 1,1 milionu korun na boj s novým typem koronaviru. Největší dar ve výši půl milionu korun získali pražští hasiči. Dalších 600 000 korun pomůže pražským nemocnicím a seniorským či pacientským organizacím.

Darované prostředky putovaly nejen na nákup ochranných pomůcek, jako jsou respirátory, rukavice či ochranné obleky. Pražské nemocnice Na Bulovce a Fakultní nemocnice v Motole za ně mohou nakoupit také přístroje pro umělou plicní ventilaci či monitory na sledování životních funkcí. 

Na začátku dubna se na nás obrátili zástupci velkých nemocnic a také zástupci Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy s prosbou o pomoc. Všichni potřebovali nakoupit tolik potřebné respirátory nejvyšší třídy či zdravotnickou techniku, jako jsou například plicní ventilátory. Na nic jsme nečekali a hned jsme vyčlenili 1,1 milionu korun na pomoc těmto organizacím,“ vysvětluje Pavel Sedláček, generální ředitel společnosti Pfizer Česká republika. 

Dar ve výši 500 000 korun pro Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy se stal největším darem, který pražští hasiči v době pandemie dostali. Dalších 230 tisíc korun zamířilo ke dvěma seniorským organizacím, které Pfizer podporuje již mnoho let. Lenka Kaška, ředitelka pro korporátní záležitosti společnosti Pfizer, k tomu uvedla: „Podpořili jsme rozšíření linky důvěry organizace Život 90, která pomáhá seniorům. V tomto období mají radikálně zvýšený příjem telefonátů od seniorů v nouzi. Domov pro seniory Sue Ryder v Praze zase může díky našemu daru nakoupit více ochranných pomůcek nebo třeba i vitaminy a doplňky stravy pro pečovatele a zdravotní sestry.“

Rozhodování o darech proběhlo velmi rychle. Během tří dnů zasedla zvláštní komise pro schvalování darů a grantů společnosti Pfizer a během dalších deseti dnů již byly rozesílány darovací smlouvy obdarovaným organizacím. „Věděli jsme, že se hraje o čas. Naše schvalovací procesy jsou velmi pečlivé a obvykle trvají několik týdnů. Tady jsme však za podpory naší mateřské společnosti dokázali vše urychlit a pomoc jsme tak poskytli ve chvíli, kdy to bylo nejvíce potřeba,“ dodává Pavel Sedláček.

Pomáhají také zaměstnanci společnosti, kteří se pustili do šití roušek. Kdo šít neumí, alespoň poskytl šicí materiál. „Takto se nám podařilo zajistit látkové roušky nejen pro pracovníky, ale mnoho jich také bylo doručeno zdravotníkům a do různých neziskových organizací,“ doplnila Lenka Kaška.

Mateřská společnost Pfizer a její nadace Pfizer Foundation vyčlenily 40 milionů dolarů na pomoc v oblasti zdravotnictví a na dobročinné účely, aby pomohly v boji s dopady pandemie covid-19 po celém světě. Společnost Pfizer dále testuje nová antivirotika a spolupracuje s německou společností BioNTech na vývoji vakcíny proti covidu-19 na bázi mRNA.


O společnosti Pfizer ČR

Společnost Pfizer je přední světová biofarmaceutická společnost s vlastním výzkumem a vývojem léků. Od svého založení v roce 1849 sídlí v New Yorku v USA. V České republice byla společnost Pfizer založena
v roce 1993. Zabývá se výzkumem, vývojem a prodejem humánních léčiv, a to i biologických či vakcín. Provádí také klinická hodnocení nových léků, a to i v České republice. Celosvětově zaměstnává více než
95 000 zaměstnanců, v České republice má přes 400 zaměstnanců.