Konsepti posiluje svoji pozici na Slovensku

Společnost Konsepti, lídr na trhu špičkového designu a vybavování interiérů v České republice, rozšiřuje svoje působení na Slovensku.  Slovenská pobočka byla založena již v roce 1997 a vedl ji, a z většiny vlastnil, arch. Boris Hrbáň. Ten se hodlá věnovat v budoucnu především developmentu (společnosti Imagine) a po transakci se tak poměr podílů obrátil na 80% vlastnictví mateřské společnosti Konsepti. Transakce je v souladu s dlouhodobou vizí společnosti Premium Design Group, která do českého Konsepti vstoupila před 2 lety. 

„Príbeh nášho Konsepti v Bratislave bol od svojho začiatku v roku 1997 spojený s príbehom o pár rokov staršieho pražského Konsepti.  Naša blízkosť a spolupráca je vnímateľná nielen na spoločnom webe a e-shope, alebo na stránkach spoločného občasníka Komposti, ale aj pri našom vkuse, výbere značiek, prístupe k zákazníkom, či  ľudskej kompatibilite. Spoločne diskutujeme o tom, ako sa bude ďalej vyvíjať oblasť, v ktorej pôsobíme, a ako sa tento vývoj prejaví na našej spolupráci“, říká k tomu architekt Boris Hrbáň.  

V roce 2018 získala od Davida Řezníčka 50% podíl v české pobočce investiční skupina úspěšných podnikatelů Jaroslava Havla, Jana Fidlera a Petra Němce – Premium Design Group (PDG). Skupina se od počátku netajila ambicí stát se do tří až pěti let středoevropským lídrem na trhu s prémiovým interiérovým a exteriérovým vybavením.

„Na trhu probíhá mnoho změn, na které je třeba reagovat. Konsepti Bratislava má velký potenciál  a v užší spolupráci s pražskou společností a v rámci strategických plánů Premium Design Group může výrazně posílit. Je tu skvělý a odborně zdatný tým, nesmírná zkušenost a cit pro potřeby zákazníků. Určitě je na čem stavět.  Portfolio doplníme o další významné firmy, chceme se více věnovat B2B projektům, kancelářím, hotelům i restauracím a pracovat na zvyšování špičkového standardu v soukromých rezidenčních projektech“, doplňuje David Řezníček, zakladatel Konsepti.

Hovory o bližším propojení Česka a Slovenska začaly už před mnoha měsíci a akvizice je jejich logickým vyústěním. Slovenský tým PDG nově posiluje Commercial Director Martin Šalgo, který bude mít za úkol rozvoj aktivit PDG na Slovensku a zaujme také funkci výkonného ředitele slovenského Konsepti. 

„Nadviazať na dlhoročné silné postavenie Konsepti na Slovensku je pre mňa veľká výzva, na ktorú sa nesmierne teším. Verím, že sa nám spoločne na úrovni skupiny Premium Design Group podarí efektívne prepojiť naše spoločnosti a značky tak, aby sme individuálnym i firemným klientom mohli ponúknuť široké portfólio našich riešení pre kompletné interiérové zariadenie. Čoraz väčší dôraz je kladený na to, kde žijeme, kde pracujeme a kde sa stretávame, a preto chceme byť silným partnerom, ktorý dlhodobo sprevádza našich zákazníkov a mení vnímanie dizajnu na nezabudnuteľný zážitok. V spolupráci s odbornou verejnosťou, architektami i dizájnérmi je mojím cieľom rozširovať povedomie o hodnote dizajnu, precíznej ručnej výrobe a tradície,“ uvedl Martin Šalgo.

Martin Šalgo má více než 13leté zkušenosti s prodejem korporátním i retailovým klientům, rozvojem produktů a služeb pro firmy a zároveň s vedením obchodního týmu. Posledních 7 let působil v poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers Slovensko, kde se věnoval rozvoji obchodních aktivit v rámci Slovenska i regionu střední a východní Evropy. Na slovenském trhu se bude primárně věnovat zvýšení povědomí o značkách Javorina, Konsepti a Royal Comfort, posílení účasti firem PDG v kancelářských a komerčních projektech a taktéž rozvoji nadstandardní zákaznické zkušenosti. 

Bratislavský showroom Konsepti se před nedávnem přestěhoval do nové budovy v Zochově ulici, kde zůstává i po akvizici. 

Fotografie ke stažení:  https://we.tl/t-iMjlnW4Mc5

O Konsepti

Firmu založili v roce 1995 Lucie a David Řezníčkovi. Jejich strategií je v úzké spolupráci s nejlepšími architekty dodávat nábytek a řešení pro realizace interiérů vyššího standardu, a to jak pro bytové, tak i byznysové prostory. V první fázi se výhradními dodavateli staly firmy Vitra, Moroso a Amat. Postupně je doplňovali další výrobci, jako např. B&B Italia, Kartell, Flos, Cappellini, Knoll, Baxter, Cassina, až na současný počet 48 zastoupených značek. Společnost do svého showroomu pravidelně vozí ty nejzajímavější současné designéry (Philippe Starck, Konstantin Grcic, Patricia Urquiola, Johannes Torpe ad.). Mezi realizacemi jsou např. kanceláře Skype (2015-2018), Microsoft v Praze (2015), Socialbakers (2015), Divadlo J.K. Tyla v Plzni (2018), Velaa Private Island (2013-2015), Emblem Hotel (2014), J&T Banka (2014, vítěz soutěže Zasedačka roku), interiér Sukovy síně pražského Rudolfina (2016), PPF Gate (2008) a mnoho dalších. V Praze provozuje Konsepti showroom v holešovickém areálu bývalé továrny Holport a od roku 2006 také Kartell Flagship Store. Další pobočky se nacházejí v Čestlicích (D1ONE), Brně a Bratislavě. Od roku 2018 je Konsepti součástí PDG (Premium Design Group) – seskupení špičkových výrobců a dodavatelů vybavení domů pro nejnáročnější klientelu. 

www.konsepti.com

www.kartellshop.cz

www.d1one.cz

Naše motto: 

Vy toužíte po ideálním a osobním místě pro život i práci. My nepřestáváme hledat a objevovat nové nápady a trendy. S intuicí, odvahou a citem. Spolu s vámi věříme v sílu krásných věcí, protože prostory, v kterých pobýváme, a předměty, kterými se obklopujeme, dávají rozměr našemu vnitřnímu životu. 

Konsepti – Inside of Life

O Premium Design Group

Společnost Premium Design Group a.s. (PDG) je dynamicky se rozvíjející investiční skupina založená akcionáři Jaroslavem Havlem (HAVEL & PARTNERS), Janem Fidlerem a Petrem Němcem (SEBRE holding). 

Do skupiny PDG prozatím patří společnosti Konsepti (www.konsepti.com), Javorina (www.javorina.sk) a Royal Comfort (www.royalcomfort.cz).

Společnost PDG se s portfoliem jednotlivých společností ve skupině řadí do oblasti vybavení interiérů od vyššího středního až po nejluxusnější segment v rámci českého a slovenského trhu, s cílem stát se největší skupinou výrobních a obchodních firem v tomto odvětví. Do 3-5-ti let cílíme na roli středoevropského lídra. Skupina generuje v současnosti obrat 300mil. Kč. Dalším růstem společností a novými akvizicemi cílíme do roku 2025 na obrat 1mld. Kč. 

www.premiumdesigngroup.cz