Developer GARTAL představuje nový investiční fond s garancí výnosu až 7 % p.a.

Pražská developerská společnost GARTAL spouští nový investiční fond GARTAL Investment fund SICAV pro kvalifikované investory. Jeho cílem je dosahovat stabilního zhodnocení prostředků převážně ve formě přímých či nepřímých investic do nemovitostí a developerských projektů skupiny GARTAL v Praze a okolí. V rámci fondu developer nabízí akcie se zhodnocením až 7 % p.a. Nový fond byl představen na investiční konferenci společnosti AVANT, která má správu majetku fondu na starosti. 

Developerská skupina GARTAL v čele s Rostislavem Petchenkem spouští nový fond kvalifikovaných investorů, jehož prostřednictvím chce investovat do nákupu pozemků a výstavby nových bytových projektů. Aktuálně má společnost na území Prahy a okolí ve výstavbě 8 projektů, jejichž investiční objem činí cca 1 miliardu korun. 

Fond disponuje majetkem ve výši necelých 350 milionů korun,“ uvádí Ing. Rostislav Petchenko, zakladatel fondu a spoluzakladatel a generální ředitel společnosti GARTAL. Minimální vklad do fondu je přitom 1 000 000 Kč s výjimkou produktu AVANT Flex, v rámci kterého je možné do fondu vstoupit s vkladem 100 000 Kč. „Optimální investiční horizont u akcií fondu jsme stanovili na 3–4 roky, což je průměrná doba realizace developerského projektu,“ doplňuje Ing. Petchenko.

Developer slibuje investorům do fondu nadstandardní zhodnocení výnosů s garancí minimálně 6 % p.a. a přednostní podíl na zisku fondu. „Předpokládáme, že výtěžek růstových investičních akcií v rámci fondu bude dosahovat nadstandardních 6–7 % ročně,“ doplňuje zakladatel fondu GARTAL Investment fund SICAV. Fond pak investorům slibuje také výhodné zdanění, a to možnost 0% daně pro fyzické osoby a nižší 5% sazby daně z příjmu pro investiční fondy. 

Založení investičního fondu pomůže skupině GARTAL realizovat projekty s menším objemem z vlastních zdrojů, což zároveň povede k zajištění jejich vyššího výnosu. Aktuálně má společnost na území Prahy v prodeji sedm desítek bytů. Jedním ze současných projektů je View Spořilov s 68 bytovými jednotkami a parkovacím stáním pro 100 automobilů. Ve výstavbě má dále projekt Harfa Yard na Praze 9, na jehož podobě se podílel architekt Bořek Šípek. Několik dalších projektů je ve fázi příprav.

O společnosti GARTAL

GARTAL je developerská a investiční skupina, která zahrnuje GARTAL Holding a.s. a další právnické osoby, které spojuje společná obchodní značka. Skupina GARTAL se zabývá zejména rezidenční výstavbou bytových domů v Praze a jejím blízkém okolí a na realitním trhu působí již od roku 2002. Má za sebou 12 úspěšně realizovaných projektů s více než třemi stovkami bytů v Praze, Roztokách u Prahy, Strašíně a Újezdu nad Lesy. Aktuálně realizuje dalších 8 developerských projektů s více než 250 byty ve formě novostaveb, nebo rekonstrukcí objektů. 

Více informací naleznete na www.gartal.cz 

————————————————————————————————————————————–

O fondu GARTAL Investment fund SICAV

Fond GARTAL Investment fund SICAV je fond kvalifikovaných investorů, který kombinuje výnosový potenciál developerské činnosti, bohaté zkušenosti zakladatelů a zázemí úspěšné developerské společnosti s minimalizací tržního rizika pro držitele investičních akcií. Investiční fond je součástí skupiny GARTAL, jejímž prostřednictvím investuje do jednotlivých projektů. Objem majetku fondu činí k 30. 6. 2020 přesně 348 001 991 korun, vlastní kapitál fondu pak je 337 778 525 korun. Nabídka akcií pro investory se pohybuje mezi 6–7 % p.a., fond dále nabízí výhodné zdanění a velmi nízké vstupní i výstupní poplatky. O profesionální správu majetku fondu se stará lídr v oblasti investičních fondů společností, AVANT investiční společnost, a.s., samozřejmostí je dohled ČNB.