Online má Lékárna.cz k dispozici lékárníky i aplikace

Chrudim, 26. října 2020 – Komplexní poradnu pro výběr a nákup lékárenského sortimentu pro zákazníky spustila Lékárna.cz (největší e-shop s lékárenským sortimentem na českém internetu a v TOP3 mezi lékárnami.). Ta významně posílila personální obsazení odborné online poradny o několik lékárníků se schopností komunikovat prostřednictvím moderních technologií, a také nabídla dvě nové webové aplikace: Lékové interakce a Účinné (aktivní) složky. Do poradenského balíčku zapojila i bohatou knihovnu článků, ve kterých její lékárníci a další odborníci vysvětlují různá zdravotní témata, radí s možnostmi léčby a doporučují i preventivní opatření. 

„Jdeme naproti těm, kdo hledají cestu ke svému zdraví – můžeme jim poradit s výběrem léčivých přípravků, doplňků stravy a další produktů, ale také nabídnout informace, rady, návody a případná varování. Lékové interakce byly a jsou nejčastějším dotazem na lékárníky, naše webová aplikace ale umožňuje na tři kliky získat informativní náhled v jednoduché a srozumitelné podobě včetně reakcí s potravinami.  Stejně tak si zájemci mohou jednoduše vyhledat produkty podle obsažených látek, které je zajímají nebo které potřebují.  A pro ty, kdo se raději spolehnou na odborníka, jsou k dispozici naši lékárníci, a to na chatu, nebo poradí e-mailem. Tento soubor poradenských služeb je veřejný a zdarma, není podmíněný nákupem na e-shopu ani registrací. Budujeme poradenské služby už několik let, teď jsme je povýšili na jedinečnou odbornou službu, kde pacient může získat – pokud o to stojí – velké spektrum informací k léčivým přípravkům. Víc, než obvykle dostane v kamenných lékárnách,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz

Poradenské služby poskytuje Lékárna.cz 14 hodin denně (od 8 do 22 hodin) v pracovní dny. Na dotazy položené v chatu reagují lékárníci okamžitě. O víkendech pak odpovídají na dotazy prostřednictvím mailu, odpověď dostane pacient ještě během dne, nejpozději (ve složitějších případech) do 12 hodin. 

Aplikace lékových interakcí informativně porovnává vzájemné působení dvou i více přípravků, tj. jak na sebe v těle při případném současném užívání působí. „I když podle poslední statistiky je 85,1 % kombinací léků bez problémů a pacientům nehrozí žádné komplikace, stojí za to se ujistit, zda přípravky, které si pacient vybral nebo které užívá, patří právě do této bezpečné skupiny. Zároveň aplikace ukazuje i působení vybraných přípravků a potravin. Vše v jednoduchém barevně odlišeném výpisu se zřetelným varováním. Uživatel tak například vidí, že zapití přípravků na bolest s ibuprofenem kolovým nápojem je nežádoucí, protože může působit závratě a bolesti hlavy,“ vysvětluje jednu ze služeb odborné poradny Lékárna.cz V. Finsterle.  

Vyhledávání podle účinných (aktivních) složek zase umožňuje zájemcům rychle si vyhledat produkty s určitým obsahem – například produkty s přírodním vitamínem C (acerolou), nebo paracetamolem či probiotika.  

Online poradenské služby Lékárna.cz najdete zde

Tip: Aktuální trend nakupování léků ukazuje na Lékárna.cz tzv. koronaINDEX; zobrazuje růsty obratu v sortimentu souvisejícího s nákazou COVID-19, a to v intervalech zelená (nákupy úměrné období), žlutá (nákupy jsou víc než je v daném období obvyklé) a červená (nákupy vysoké až nadbytečné). 

O Lékárna.cz: Lékárna.cz je první lékárenský e-shop v ČR, vznikla v roce 1999, prodává široký sortiment pro zdraví a krásu – léčivé volně prodejné přípravky, potravní doplňky a vitamíny, dermokosmetiku, zdravé potraviny i přístroje. . Získala Cenu kvality v anketě ShopRoku 2017, dlouhodobě se umisťuje na předních místech. „Na konci všech našich aktivit vždycky musí být šťastný klient, ať už jím je pacient, zákazník nebo zaměstnanec,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárna.cz provozuje.