Gatemě se v Rakousku daří. Pod hlavičkou Katema Tec

Boskovice, 4. února 2021 – Gatema PCB, která patří mezi nejrychlejší a  zároveň dynamicky se rozvíjející evropské výrobce desek plošných spojů, pokračuje v posilování pozic v německy mluvících zemích. Po loňské akvizici známého německého Kubatroniku, který se dlouhá léta specializuje na výrobu sofistikovaných desek pro letectví, armádu či medicínské obory, hlásí úspěch také v Rakousku. Zde působí pod hlavičkou obchodní pobočky Katema Tec, která byla založena ve spolupráci se zkušeným manažerem Andreasem Kaderem, který je také ředitelem společnosti.

Před třemi lety jsme si předsevzali, že do roku 2025 budeme patřit mezi evropské leadery v oblasti výroby desek plošných spojů. To by logicky nebylo možné, pokud bychom nebyli silní v německy mluvících zemích, které udávají tempo výroby v celé Evropě. Proto hledáme prostor pro akvizice či strategická partnerství. V Německu jsme šli cestou akvizice Kubatroniku, respektovaného hráče s více než čtyřicetiletou historií. V Rakousku jsme pro změnu našli Andrease Kadera, výraznou osobnost, jež má bohaté kontakty a zkušenosti v oboru PCB, a společně jsme založili Katema Tec GmbH. První měsíce spolupráce ukazují, že jsme zvolili správně,“ říká Zdeněk Cápal, ředitel společnosti Gatema PCB. Společnosti, jež spadá do holdingu Gatema se sídlem v České republice a více než dvěma stovkami zaměstnanců. 

Gatema mě přesvědčila svým zázemím a také portfoliem desek, které je schopna v mimořádné kvalitě a mimořádném čase dodávat svým zákazníkům. Líbí se mi také přístup majitelů, kteří neustále investují do výroby a vývoje, a přitom se snaží zůstat maximálně lidští a vstřícní k zákazníkům. To jsou dobré podmínky, o které je možné se opřít. Naší unikátní výhodou je pak, že dokážeme desky v případě potřeby dodat i během jediného dne,“ doplňuje Andreas Kader, který od června loňského roku 2020 zastává pozici CEO společnosti Katema Tec.

„Pro partnerství jsem si vybral společnost Gatema, protože ji znám již mnoho let jako dodavatele, který splňuje požadavky na nejlepší kvalitu, servis a spolehlivost dodávek, jenž jsem hledal. Líbí se mi také přístup majitelů, kteří neustále investují do výroby a vývoje, a přitom se snaží zůstat maximálně lidští a vstřícní k zákazníkům. To jsou dobré podmínky, o které je možné se opřít.  Naší jedinečnou výhodou je, že můžeme dodat jak vzorky DPS za jediný den, tak velké objemy,“ dodal Andreas Kader, který od června loňského roku zastává pozici generálního ředitele společnosti Katema Tec.

Náš cíl se nemění. Loňský rok jsme nejen přežili, ale znovu jsme v něm posílili. Nejprve tím, že se na nás díky výpadku Číny zkraje roku obrátila celá řada evropských firem a už u nás zůstala. Ale také proto, že jsme dokončili interní procesy a posunuli celé naše portfolio více ke složitým a vícevrstvým deskám,“ uzavírá Zdeněk Cápal. 

Více informací o společnosti Katema Tec: https://www.katematec.at/

Více informací o společnosti Gatema: https://www.gatemapcb.cz/