BILLA pokračuje v podpoře zdravotníků

Obchodní řetězec BILLA od nového roku intenzivně pokračuje v zásobování zdravotníků vitaminy. Od počátku covidové krize již šestá dodávka ovoce a na požadavky zdravotníků i balená voda tentokrát putovala do pražské Thomayerovy nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení. Závoz do dalších tří nemocnic po republice je naplánován na nejbližší dny.

Společnost BILLA zprostředkovala v průběhu února další předání ovoce a balené vody zdravotnímu personálu. Do pražské Thomayerovy nemocnice zavezla firma čerstvé pomeranče bohaté na vitamin C a 2 palety balených vod včetně Magnesie bohaté na minerály z centrálního skladu v Modleticích u Prahy. Dar převzal Ing. Erik Onoda, zástupce vedoucího Odboru stravování.

„Už skoro rok zdravotníci odvádějí intenzivní a velmi náročnou službu společnosti a toho si moc vážíme. Proto je i naše zapojení do projektu Pomoc nemocnicím dlouhodobého charakteru a hodláme v něm pokračovat tak dlouho, jak to jen půjde,“ řekla manažerka korporátní komunikace BILLA ČR Dana Bratánková. 

Za minulý rok BILLA rozdala celkem 17 tun ovoce do nemocnic v Uherském Hradišti, do Fakultní nemocnice Motol, Nemocnice v Mariánských Lázních a Nemocnice Na Homolce. BILLA letos v lednu předala další 2 tuny ovoce nemocnici v Teplicích. V nejbližší době plánuje aktivitu v rámci Pomoci nemocnicím rozšířit do nemocnic ve Zlíně, Brně a Českých Budějovic.

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 240 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 


Více informací na http://www.billa.cz