IBM umožňuje klientům poskytovat cloud bezpečně

Společnost Lumen Technologies provozuje IBM Cloud Satellite ve 180 000 firmách

 IBM spolupracuje s více než 65 partnery, včetně společností Dell Technologies a Intel, na vytvoření hybridních cloudových služeb.

ARMONK, N. Y., 2. března 2021 – Společnost IBM dnes oznámila, že její hybridní cloudové služby jsou nyní dostupné napříč různými prostředími – ve všech cloudech, ve vlastním režii nebo na edge prostřednictvím IBM Cloud Satellite. Společnost Lumen Technologies integruje IBM Cloud Satellite se svou technologickou platformou, aby zákazníkům umožnila využívat hybridní cloudové služby téměř v reálném čase a umožnila jim vytvářet inovativní řešení.

IBM Cloud Satellite poskytuje bezpečnou sjednocující vrstvu cloudových služeb pro klienty napříč prostředími, bez ohledu na to, kde jsou jejich data uložena. Zároveň řeší kriticky důležité požadavky na důvěrnost údajů a datovou suverenitu. Obory, včetně telekomunikací, finančních služeb, zdravotnictví a vládních úřadů, mají nyní prospěch ze snížené latence, která přichází s bezpečnou analýzou dat na edge – s podporou odezvy záchranných složek prostřednictvím připojených inteligentních lékařských přístrojů, práce na dálku, online učení, vzdálených zdravotnických služeb a dalších. Tento posun směrem k edge zajistí nízkou latenci, přičemž korporátní uživatelé budou muset mít stejnou úroveň bezpečnosti, soukromí údajů, interoperability a otevřených standardů, které jsou přítomné v hybridním cloudovém prostředí.

Navíc společnost IBM pracuje s více než 65 firmami z partnerského ekosystému, včetně Cisco, Dell Technologies a Intel, na vybudování bezpečných cloudových služeb pomocí IBM Cloud Satellite. Společnost IBM také rozšiřuje svou strategii Watson Anywhere dostupností IBM Cloud Pak for Data as a Service s IBM Cloud Satellite, čímž zákazníkům poskytuje flexibilní, bezpečný způsob provozování UI a analytických funkcí jako služeb napříč různými prostředími – aniž by je museli sami spravovat. EquBot, firma z oboru finančních technologií pomáhající globálním investičním odborníkům, již nyní na některých časově kritických modelech zaznamenává první výsledky vykazující sníženou latenci z deseti sekund pod jednu sekundu, čímž umožňuje investorům činit lépe informovaná rozhodnutí napříč finančními trhy. 

Lumen využívá IBM Cloud Satellite k urychlení inovací na edge

Lumen, přední společnost v oboru korporátních technologií, podporující čtvrtou průmyslovou revoluci, používá IBM Cloud Satellite na své platformě Lumen Edge Compute. Spojením flexibility nasazení IBM Cloud Satellite a platformy Lumen edge, adaptivním síťovým propojením a připojenými bezpečnostními funkcemi získají zákazníci společnosti Lumen výběr a rychlost v tom, jak bezpečně využít výhody IBM Cloud na edge.

Platforma Lumen Edge Compute využívající IBM Cloud Satellite, například zákazníkům umožňuje nasazovat aplikace náročné na data, jako je videoanalytika v rámci vysoce distribuovaných prostředí, např. kancelářské prostředí a maloobchodní prostory. Protože aplikaci lze hostovat prostřednictvím IBM Cloud Satellite poblíž Lumen Edge, kamery a senzory mohou fungovat téměř v reálném čase, což zvyšuje kvalitu a bezpečnost. Kamery mohou například detekovat, kdy se naposledy čistily povrchy, nebo upozornit na potenciální obavy o bezpečnost pracovníků. Kromě toho mohou zákazníci napříč geografickými oblastmi lépe řešit suverenitu dat nasazením procesorového výkonu blíže k místu, kde se data vytváří.

V rámci této dohody zákazníci mohou:

  • Nasazovat aplikace napříč 180 000 edge lokalitami společnosti Lumen a zajistit si tak aplikace s nízkou latencí
  • Vytvářet cloudová řešení na edge, která využívají správu a organizaci aplikací prostřednictvím IBM Cloud Satellite
  • Budovat otevřené, interoperabilní platformy, které zákazníkům poskytnou větší flexibilitu nasazení a plynulejší přístup ke cloudovým nativním službám, jako jsou AI, IoT a edge computing

„Společnost IBM se snaží pomoci firmám využít hodnotu inovativních technologií, jako je edge computing, modernizací prostřednictvím možností hybrid cloud a digitální transformací a zároveň poskytuje vysokou úroveň bezpečnosti a zajištění soukromí, které tyto společnosti vyžadují,“ říká Howard Boville, Head of IBM Hybrid Cloud Platform. „Poskytováním této nové úrovně standardizace s využitím IBM Cloud Satellite mohou klienti bezpečně využít výhod hybridního cloudu – od jádra datového centra po nejzazší okraj sítě, s miliardami připojených zařízení přenášejících data na edge.“ 

Partnerský ekosystém IBM spoluvytváří nové služby hybridního cloudu pomocí IBM Cloud Satellite 

IBM spolupracuje s více než 65 firmami ve svém partnerském ekosystému, aby pomohla zákazníkům zvládat pracovní vytížení v jakémkoli prostředí pomocí IBM Cloud Satellite. Infrastrukturní partneři poskytují výběr řešení pro ukládání, sítě a servery, která pomáhají zákazníkům využít jejich stávající infrastrukturu pro nasazení instalací Satellite v datových centrech nebo na edge. Servisní partneři poskytnou služby migrace a nasazení, aby pomohli zákazníkům spravovat řešení as-a-service kdekoli. Zákazníci IBM Cloud Satellite mají také přístup k nabídkám certifikovaného softwaru OpenShift na Red Hat Marketplace, které lze provozovat na IBM Cloud Satellite, což poskytuje flexibilitu jednodušší instalace a správy.

IBM Cloud Satellite je nyní všeobecně k dispozici. Chcete-li začít, navštivte https://www.ibm.com/cloud/satellite.

O společnosti IBM:

Další informace získáte na adrese: www.ibm.com/cloud/.