12 bodů pro modernizaci země. Členové ODS představili ČESKO.plus

19. března 2021, Praha – Česko zažívá hluché období a nehledě na současnou krizi dlouhodobě stagnuje. Doby, kdy patřilo mezi premianty Evropy, jsou dávno pryč. Místo přetrvávající ignorace a nic neříkajících politických slibů nabídla dnes skupina aktivních členů ODS konkrétní plán. Iniciativa ČESKO.plus má za cíl dostat ČR zpět na výsluní a jako první předkládá 12 bodů pro modernizaci země.

 „Současná situace urychlila a prohloubila celosvětové trendy a není divu, že v krizi obstály především ty státy, které disponují vysokou mírou digitalizace, podpory inovativního byznysu a komplexním přístupem ke vzdělávání. Pokud máme ambici být do budoucna sebevědomým státem, musíme modernizovat. Naše body jsme navrhli tak, aby reflektovaly potřeby fungování státu a jeho vztahu k občanům v 21. století,“ představuje cíle Radim Ivan, mluvčí iniciativy ČESKO.plus.

S iniciativou ČESKO.plus byli kromě médií seznámeni také lídři volební koalice SPOLU. Pro tu by měly být představené body inspirací pro tvorbu volebního programu.

„V Česku se ztrácí obsah ve formě. Ta je navíc často prezentována stylem 90. let. Volič dnes nechce vágní hesla, chce konkrétní a realizovatelné body. Čeští politici to však dělají velice neradi. Za nás, aktivní členy ODS, má konkrétní cíle předkládat právě tradiční a osobnostně silná politická strana. Pevně věřím, že se našimi nápady volební koalice SPOLU inspiruje. Určitě nemáme zájem být její opozicí,“ dodal Radim Ivan.

12 bodů pro modernizaci země

1. Investujeme 1 bilion korun do infrastruktury
2. Zrychlíme výstavbu
3. Úřad on-line
4. Otevřeme data státu
5. Připravíme Česko na blockchain
6. Naučíme děti programovat
7. Angličtina od první třídy
8. Ani koruna z veřejných peněz do dabingu
9. Zeleno-modrá infrastruktura
10. Snížíme náklady na státní správu o polovinu
11. Dokončíme privatizaci
12. Otevřeme u nás základnu NATO

Detailnější informace o bodech ČESKO.plus lze nalézt na www.cesko.plus, kde mají členové a podporovatelé nejen z řad ODS možnost iniciativu podpořit svým podpisem.

Pro editory:

Česko.plus je iniciativa aktivních členů ODS z celé ČR. Hlavním cílem je nabídnout konkrétní, obsahově atraktivní a realizovatelné politické body, které Česko přiblíží do společnosti vyspělých evropských zemí. Zakládajícími členy jsou Pavlína Civínová, Lukáš Hanes, Radim Ivan, Jan Klusáček, Jakub Splavec a Matěj Trávníček.