Na český trh vstupuje populární v SNS FinTech značka KoronaPay.

Tisková zpráva, 29.3.2021 – Dovolte nám informovat Vás o tom, že na český trh vstupuje oblíbená FinTech služba pro převod peněžních prostředků pod značkou KoronaPay.

KoronaPay má v plánu poskytnout celou řadu výhod na českém trhu a v horizontu příštích dvou let se stát špičkovým hráčem zajišťujícím převody peněžních prostředků od jednotlivců z České republiky v Ukrajinu, do Ruska, Vietnamu, zemí SNS a Asie. 

Společnost Koronapay Europe Ltd. získala oficiální licenci v Kyperské republice od instituce EMI (Electronic Money Institution) a má nezbytná povolení od místních regulačních úřadů, která ji opravňují fungovat a poskytovat služby ve všech zemích Evropského hospodářského prostoru (EHP), včetně České republiky.

Převody peněžních prostředků mezi jednotlivci jsou již od r. 2003 klíčovou aktivitou týmu KoronaPay. V r. 2020 dosáhl obrat v našem systému přibližně 11 miliard eur. Systémem denně prochází v průměru přes 100 000 transakcí. Služby už déle než 15 let aktivně rozvíjíme v zemích SNS a ve Střední Asii. V těchto oblastech společnost KoronaPay v současné době disponuje jednou z nejrozsáhlejších doručovacích sítí (kamenné provozovny k vyplácení převodů) a významnou měrou se podílí na trhu (více než 50 %). V roce 2018 jsme přijali strategii k rozšíření své geografické působnosti a vstupu služby na trhy zemí EHP.

Vytvořili jsme velmi uživatelsky přívětivou mobilní aplikaci, přes niž mohou zákazníci v zemích EHP odeslat peněžní prostředky kdykoli (24/7) online. O kvalitě naší aplikace svědčí vysoká hodnocení systému Koronapay v Appstore a Google Play Market (4,6-4,7), ale i skutečnost, že si ji na své chytré telefony nainstalovalo již přes 9 milionů osob, zasílajících peněžní prostředky přes tuto službu.

V tuto chvíli mohou klienti z České republiky posílat peníze přes mobilní aplikaci do těchto zemí:

 • Ukrajina
 • Ruská federace
 • Uzbekistán
 • Moldavsko
 • Bělorusko
 • Kyrgyzstán
 • Kazachstán
 • Gruzie
 • Vietnam
 • a do dalších 30 zemí

Úplný seznam lze nalézt v mobilní aplikaci KoronaPay nebo na našich webových stránkách: https://koronapay.com/transfers/europe/.

Usilujeme o to, abychom se stali nejpohodlnějším a nejvyužívanějším systémem, jehož prostřednictvím budou lidé zasílat peněžní prostředky v Ukrajinu, do Ruska, Vietnamu, zemí SNS a Střední Asie. Skutečnost, že neúčtujeme žádnou provizi za převod, a extrémně nízká kurzová marže jsou pro české klienty našim „dárkem na uvítanou“. Nové zákazníky příjemně překvapí nabízené směnné kurzy z CZK do UAH, RUB, USD, EUR a dalších měn. Provize za převod činí 0 %!

Zasílání peněžních prostředků přes systém KoronaPay je zcela bezpečné:

 1. Společnost Koronapay Europe Ltd. je licencovaná organizace regulovaná Centrální bankou Kyperské republiky (licence od EMI č. 115.1.3.30) a má povolení od místních regulačních úřadů provádět převody peněžních prostředků mezi jednotlivci ve 31 zemích Evropského hospodářského prostoru (EHS).
 2. Auditory a poradci společnosti Koronapay Europe Ltd. jsou uznávaní mezinárodní konzultanti ze sítí KPMG a PwC.
 3. Koronapay Europe je hlavním členem platebního systému Mastercard a nyní usiluje o hlavní členství v systému VISA.
 4. Středisko zpracování CardStandard, které využíváme, již po řadu let každoročně prochází certifikací PCI DSS potvrzující bezpečnost karetních transakcí.
 5. Veškeré transakce přes systém Koronapay probíhají v souladu s protokolem EMV 3DS 2.0 – k platbě přijímáme pouze karty chráněné touto technologií.