Czechitas budou hostit mezinárodní konferenci WomENcourage

Praha, 1. června 2021 – Organizace Czechitas bude poprvé spolupořadatelem konference womENcourage v Praze. V pořadí osmé setkání organizuje společně s ACM-W (Association for Computing Machinery-Women). Akce letos proběhne ve dnech 22.–24. září a zúčastní se jí přední světové odbornice a odborníci na informační technologie. Registrace na konferenci začíná 1. června 2021.

„Stavění mostů mezi komunitami pro podporu inovací“ – tak zní heslo letošní konference womENcourage. A přesně v tomto duchu bude postavený program celé akce. „Chceme propojit jednotlivé komunity s akademickou obcí. Většina z pozvaných bude do programu zároveň přispívat, ať už formou přednášky, workshopu nebo svou účastí na hackathonu,“ říká hlavní organizátorka konference Barbora Bühnová z Czechitas.

WomENcourage bude pořádána formou on-line konference. To znamená, že všechny přednášky, workshopy, stánky partnerů i jiné části programu budou plně virtuální. „Nicméně pokud to situace umožní, rádi bychom dali místním účastnicím a účastníkům možnost setkat se v sobotu po skončení konference osobně a sdílet inspiraci s ostatními,“ dodává Bühnová.

Celkem Czechitas očekávají 200 návštěvníků, kteří se budou tři dny podílet na jednotlivých částech konference. Kromě přednášek, tutoriálů, workshopů, kulatých stolů a závěrečného hackathonu se budou moci návštěvníci zúčastnit také vícero odborných technologických seminářů, kde vystoupí profesorky a profesoři z nejrůznějších evropských univerzit a významné osobnosti IT firem z celé Evropy. 

Plánován je také kulturní program, v rámci kterého bude představeno hostitelské město Praha. Na konferenci proběhne také kariérní veletrh, který bude stejně jako celá akce přístupný pro širší veřejnost. WomENcourage bude organizovat zhruba 70 dobrovolníků a velká část z nich bude právě z Czechitas. Kvalita je zaručena světovým organizačním týmem i jednotlivými zvučnými jmény světové informatiky. Zájem o IT a znalost angličtiny by měly komukoli stačit, aby si v programu vybral.

Mezi nejznámější jména organizačního týmu patří například Sue Black a Letizia Jaccheri. Sue Black je profesorkou na britské Durhamské univerzitě a současně první držitelkou John Ivinson Award od British Computer Society. V roce 2011 získala PepsiCo Women’s Inspiration Award, v roce 2012 se dostala na seznam Datamation’s 10 Women in Tech Who Give Back, v roce 2015 byla označena jako sedmá nejvlivnější žena v IT ve Velké Británii. 

Letizia Jaccheri je profesorkou na Norské univerzitě, kde vyučuje softwarové inženýrství. V letech 2015 až 2018 byla ředitelkou italské IT společnosti Reply s více než 6 tisíci zaměstnanci. V současné době předsedá síti zástupců 38 evropských zemí vytvořené za účelem sdílení příkladů dobré praxe ve zvyšování zájmu dívek o informační technologie.


O Czechitas:

Nezisková organizace Czechitas vzdělává, inspiruje a motivuje ženy a děti vyzkoušet svět informačních technologií. Pořádá jednorázové workshopy a intenzivní kurzy v oblastech jako je

tvorba webu, grafika, datová analýza nebo základy programování. Za celou dobu existence prošlo kurzy Czechitas zhruba 30 000 účastníků. Czechitas díky svým intenzivním kurzům

změnili život stovkám žen, které začaly pracovat v IT. Více informací na www.czechitas.cz

O ACM: 

Association for Computing Machinery (ACM) je mezinárodní společnost působící v oblasti výpočetní techniky sídlící v New Yorku. Byla založena v roce 1947 a jedná se o největší vědeckou a vzdělávací informatickou společnost na světě.