Stora Enso pomůže postiženým tornádem opravit střechu nad hlavou

Tím, co umí nejlépe – tedy dřevěnými stavebními materiály – chce společnost Stora Enso co nejrychleji a nejúčinněji pomoci lidem z Hodonínska a Břeclavska, které večer 24. června postihlo ničivé tornádo. Mnozí z nich přišli doslova o střechu nad hlavou.

Zasaženému regionu pomůže Stora Enso rychlou dodávkou střešních latí zdarma v hodnotě  400 000,-Kč.

„Rozhodli jsme se zaměřit na konkrétní obec, která je jednou z nejpostiženějších v oblasti, tedy Hrušky,“ říká jednatel společnosti František Vomočil, který firmu v České republice zastupuje. 

Stora Enso má kořeny ve Skandinávii, v České republice provozuje mimo jiné pily ve Ždírci nad Doubravou a Plané u Mariánských Lázní. Celosvětově zaměstnává přibližně 23 000 lidí ve více než 30 zemích.

„Řezivo dáme k dispozici přímými dodávkami nebo prostřednictvím našich lokálních odběratelů. Zároveň s jejich pomocí předisponujeme a upřednostníme standardní dodávky do postižených oblastí. Máme dobrý pocit z toho, že všichni naši partneři tomuto scénáři chtějí pomoci,“ uvádí Vomočil. 

„Zvažte i vy, zda podle svých možností můžete podpořit naše spoluobčany,“ vyzývá.

Ve Skandinávii představuje firma tradici a je jedničkou na trhu. V ČR je od konce devadesátých let zastoupena především divizí Wood Product. V současnosti má přes tisíc zaměstnanců, a to ve třech sídlech – v softwarovém centru v Ostravě a v závodech v Plané u Mariánských Lázní a ve Ždírci nad Doubravou. Na Vysočině také Stora Enso staví novou výrobní kapacitu na výrobu dřevěných CLT masivních panelů. 

Představujeme Stora Enso

Společnost Stora Enso zabývající se bioekonomikou je předním globálním dodavatelem obnovitelných řešení v oblasti obalů, biomateriálů, dřevěných konstrukcí a papíru. Zaměstnáváme přibližně 23 000 lidí a prodáváme ve více než 50 zemích. Akcie společnosti Stora Enso se obchodují na burzách v Helsinkách (STEAV, STERV) a Stockholmu (STE A, STE R).

Naše materiály z vláken jsou obnovitelné, recyklovatelné a při jejich výrobě nepoužíváme fosilní zdroje. Nabízíme nízkouhlíkové alternativy produktů založených na neobnovitelných zdrojích. Věříme, že všechno, co se v současné době vyrábí z fosilních materiálů, bude možné v budoucnu zhotovit ze dřeva.

DIVIZE PRODUKTY ZE DŘEVA

Divize Produkty ze dřeva je největším výrobcem řezaného dřeva v Evropě a předním poskytovatelem udržitelných řešení na bázi dřeva pro stavební průmysl. Naše rostoucí činnosti v oblasti stavebních řešení nabízí koncepty budov na podporu nízkouhlíkových konstrukcí a návrhů šetrných k životnímu prostředí. Vyvíjíme digitální nástroje ke zjednodušení projektování stavebních projektů se dřevem. Nabízíme také produkty pro okna, dveře a obalový průmysl a naše pelety poskytují udržitelné řešení vytápění.

Bližší informace na: www.storaenso.com/cs-cz.