Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v červenci zpomalil

Češi v červenci nakoupili kryptoměny za zhruba 200 milionů korun. To je dvojnásobek proti loňsku, ale zároveň to znamená zpomalení růstu ze začátku roku. Od začátku roku již zájemci z tuzemska nakoupili kryptoměny za více než 3,6 miliardy korun, což představuje meziroční stoprocentní nárůst, říká ředitel největšího tuzemského obchodníka s bitcoiny Bit.plus Martin Stránský.

Největší zájem je stále o obchodování s bitcoiny, které tvoří většinu objemu. Kurz bitcoinu v posledních třech týdnech vzrostl z 30 000 dolarů na více než 40.000 USD, tedy o třetinu a v současnosti se obchoduje kolem 39 000 dolarů. To je o 250 procent více než před rokem.

„Bitcoin velkou část měsíce čekal na nějaký pozitivní impuls. Tím se nakonec ukázala být podpora od majitele Tesly Elona Muska na konferenci věnované kryptoměnám The B Word nebo šéfa Twitteru Jacka Dorseyho,“ říká Martin Stránský.

Další vývoj bude záležet nejen na vyjádření velkých investorů nebo opinion makerů, ale i na vývoji inflace a dalších ukazatelů velkých světových ekonomik. Případný růst inflace nebo snížení úrokových sazeb ve snaze podpořit ekonomický růst by mohlo zájem o kryptoměny jako alternativní investici s vysokým výnosem ale i rizikem podpořit.