JTI s Klubem svobodných matek spojily síly, aby pomohly samoživitelům začít podnikat

Praha / 17. srpna 2021 – Rodiče samoživitelé mohou od začátku letošního roku využít Akademii podnikání, společný program JTI a Klubu svobodných matek, který svým účastníkům pomáhá rozjet nové nebo oživit stávající podnikání. Účastníci Akademie získají podporu především v začátcích podnikání, a to zejména s ohledem na dopady, které má covidová uzávěra ekonomiky na příjmy rodin a na možnosti podnikání; program je přitom postavený specificky na míru potřebám samoživitelek a samoživitelů, kteří se v jednom člověku starají jak o podnikání, tak zejména o svou rodinu.

„Spolupráce JTI s Klubem svobodných matek na Akademii podnikání odstartovala na začátku letošního roku a už první půlrok ukázal, že účastníci Akademie získávají podporu přesně tam, kde je to třeba,“ říká Idil Yasa, generální ředitelka JTI pro Českou republiku. „Účast v programu může pomoci účastníkům a účastnicím získat a posílit ekonomickou nezávislost celé jejich rodiny, aby mohli žít život přesně tak, jak chtějí. A právě svoboda volby je středobodem toho, co JTI dělá a jak funguje. Proto považujeme Akademii za skvělý projekt, na kterém s Klubem svobodných matek s hrdostí spolupracujeme,“ dodává Idil Yasa.

Účastníci Akademie podnikání získají plnou marketingovou podporu, nové webové stránky nebo pomoc s nastavením a provozem svých profilů v sociálních médiích, i peníze na propagaci nebo pořízení nezbytného základního vybavení.

„Akademii podnikání jsme měli v hlavě poměrně dlouhou dobu. Pak přišla epidemie nemoci Covid 19 a všechna ekonomická omezení s ní spojená. Pro nás to znamenalo, že jsme se museli ihned zaměřit na okamžitou pomoc samoživitelům a samoživitelkám, zároveň však uzávěra ekonomiky o to víc zdůraznila potřebnost projektů, které pomáhají lidem postavit se na vlastní nohy – projektů, jako je Akademie podnikání. Proto jsme rádi, že se nám podařilo vlastně velmi rychle dohodnout spolupráci s JTI. Odvážné ženy a muži, kteří se nebojí jít za svými profesními sny, dokážou při tom překonat spoustu překážek a ještě jim zbyde čas pečovat v jednom člověku o rodinu, si zaslouží maximální uznání,“ říká Dana Pavlousková, ředitelka a zakladatelka Klubu svobodných matek.

Jednou z podnikatelek, které se zúčastnily Akademie, je kosmetička Mirka. Dlouhodobé uzavření salónu vynucené protiepidemickými opatřeními ji stálo dlouhodobé úspory a přišla i o část klientů. Do Akademie se přihlásila, aby získala podporu pro restartování svého podnikání. „Vzhledem k aktuální situaci potřebuji oslovit a hlavně získat nové klienty, s tím souvisí pomoc s propagací, na kterou mi opravdu nezbývají prostředky,“ popsala svou situaci.

Další jedinou dospělou hlavou rodiny, která díky Akademii našla cestu, jak udržet svůj byznys a tím pádem i zdroj obživy, je Tereza. Její salon pro stříhání psů musel být v době lockdownu uzavřený a ona přišla o všechny příjmy. Přesto musela hradit nájemné. Tereze se podařilo zajistit povolení pro mobilní provozovnu, s propagací jí pomohly nové webové stránky i profil na Facebooku a svou živnost tak mohla znovu rozjet.

K dalším obchodním úspěchům účastníků Akademie patří rozjezd online výuky jazyků, posílení prodeje oceňovaných domácích marmelád, bytových doplňků, rozvoj činnosti fyzioterapeutky, copywriterky nebo krejčových. Akademií zatím prošlo dvanáct účastníků a účastnic z různých míst České republiky; dalších deset je aktuálně v programu zapsaných.

Více informací k Akademie podnikání, včetně příběhů jednotlivých účastníků a účastnic, najdete na: https://www.klubsvobodnychmatek.cz/akademie-samozivitelek

###

Více o JTI:

JTI je přední mezinárodní společnost zabývající se tabákovými výrobky a vapováním působící ve více než 130 zemích světa. Je globálním vlastníkem značky Winston, dvojky na světovém trhu cigaret, a značky Camel mimo USA, a má také největší podíl na prodeji obou značek. Mezi další globální značky JTI patří Mevius a LD. JTI patří také významná pozice na mezinárodním vapovacím trhu se značkou Logic a na trhu zahřívaného tabáku s produkty Ploom. Společnost JTI se sídlem ve švýcarské Ženevě zaměstnává přes 44 000 lidí a již sedmým rokem po sobě získala ocenění Global Top Employer. JTI je členem Japan Tobacco Group. Další informace najdete na www.jti.com

Více o Klubu svobodných matek:

Klub svobodných matek poskytuje rodinám samoživitelů finanční, materiální a odbornou právní pomoc. Prostřednictvím svých programů pomoci pomáhá s financemi na zajištění potravin a nákladů na bydlení, dětem hradí obědy ve školkách a školách, letní tábory a vánoční dárky. Příjemci pomoci jsou důkladně prověřováni a Klub spolupracuje s terénními sociálními pracovníky, azylovými domy a pobočkami Úřadu práce. Další informace najdete na www.klubsvobodnychmatek.cz