IBM a Mercedes vyvíjejí nápovědu pro ukradené vozidlo

Služba vychází ze znalostí hybridního cloudu IBM při vývoji řešení propojených vozidel založených na open-source technologiích.

Ehningen – 3. září 2021: Společnosti IBM a Mercedes oznámily úspěšný vývoj tzv. „Urban Guard – Stolen Vehicle Help“, nedávno spuštěné služby v aplikacii Mercedes me, která byl navržena tak, aby pomohla najít ukradená vozidla. Řešení navazuje na předchozí spolupráci mezi IBM a Daimler, mateřskou společností Mercedesu, s cílem vyvinout služby propojených automobilů. 

Podle členské organizace amerických pojišťoven National Insurance Crime Bureau došlo v minulém roce ke zvýšení krádeží aut o 9,2 procenta. Digitální, propojené automobilové služby mohou nabídnout řešení, které pomůže vyřešit toto riziko a zvýší vymožitelnost práva při ztracených nebo odcizených vozidlech. 

Služba „Urban Guard – Stolen Vehicle Help“ integrovaná do aplikace Mercedes me je navržena tak, aby pomohla zákazníkům a orgánům činným v trestním řízení sledovat a získat zpět odcizená vozidla. Vzhledem k důležitosti rychlosti v případě krádeže shromažďuje služba relevantní údaje o vozidle a zákazníkovi, které mohou pomoci orgánům činným v trestním řízení identifikovat a získat ukradené vozidlo. Tato data spolu s údaji o poloze vozidla jsou pak sdílena s orgány činnými v trestním řízení prostřednictvím servisního partnera, který je oprávněn komunikovat s policejními stanicemi po celém světě. 

Divize konzultačních služeb IBM a Mercedes společně analyzovaly a definovaly celý proces zákaznické zkušenosti v případě krádeže vozu až po proces bezpečného sdílení živých dat a zpracování potřebných informací vedoucích k navrácení kradeného automobilu. „Spotřebitelé stále více očekávají a oceňují digitální, propojené služby, stejně jako výkon vozidla nebo jeho ovladatelnost,“ říká Jürgen Braun, viceprezident IBM Německo. Více informací najdete: zde