SKYCHARGE se stal první nabíjecí stanicí pro elektrická letadla s certifikací EASA

Obsah obrázku tráva, planina, exteriér, hora

Popis byl vytvořen automaticky

SKYCHARGE se stal první nabíjecí stanicí pro elektrická letadla, která získala certifikaci Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA). Za jeho vývojem stojí společnosti Pipestrel a Green Motion. 

Již loni v červnu se letadlo Velis Electro od společnosti Pipistrel stalo prvním EASA certifikovaným elektrickým letadlem na světě. Skutečnost, že nyní obdržela certifikaci také  nabíjecí stanice SKYCHARGE, je důležitým milníkem ve snaze o zajištění ekologicky udržitelného letectví. 

SKYCHARGE funguje na DC nabíjecí technologii společnosti Eaton a zajišťuje tak nevídanou efektivitu konverze (více než 96%) a hustotu napájecí infrastruktury pro elektrická letadla a eVTOL letadla (elektrická letadla s možností vertikálního vzletu a přistání). 

Nabíjecí zařízení může být fixované, tedy jako stojan nebo mobilní na kolečkách. Mobilní verze je vhodná pro dobíjení letadel (GB/T přípojka) i automobilů (CCS nebo CHAdeMO přípojka) a nenese s sebou žádné instalační náklady, protože může být připojena k existující CEE zásuvce. Jde také o první nabíjecí stanici pro elektrická letadla, která má charakteristiky chytré sítě a je připravena na posílání napětí do sítě (V2G). 

François Randin, zakladatel a ředitel společnosti Green Motion, která je nyní součástí korporace Eaton, řekl: „SKYCHARGE je výsledkem partnerství Pipestrelu a Green Motion, tedy dvou společností s revolučními nápady a neotřelými řešeními. Spojení obou týmu expertů má za cíl redefinovat letectví a změnit ho tak, aby bylo levnější a neznečišťovalo životní prostředí.“ 

Více o flexibilních energetických systémech, které budou pohánět budoucnost se můžete dočíst zde. 

O společnosti

Společnost Eaton je vedoucí globální společností s širokými regionální zkušenostmi v oblasti distribuce elektrické energie a ochraně elektrických obvodů, v oblasti kvality zdrojů a záložních zdrojů, kontroly a automatizace, bezpečnosti a ochrany lidských životů a strukturálních řešení. Společnost Eaton pomáhá společnostem řešit jejich energetické potřeby s pomocí svých komplexních služeb, distribuce a integrované digitální platformy. 

Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Poskytujeme udržitelná řešení, která našim zákazníkům pomáhají řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii bezpečněji, efektivněji a spolehlivěji. Naše tržby v roce 2020 dosáhly 17,9 miliardy amerických dolarů. Naše výrobky dodáváme zákazníkům ve více než 175 zemích. Máme přibližně 92 000 zaměstnanců. Pro více informací navštivte www.eaton.com

Chcete-li být informováni o posledních novinkách, můžete nás sledovat i na Twitteru (@ETN_EMEA) nebo na LinkedIn (Eaton EMEA).

O společnosti Pipestrel

Pipistrel je vedoucím světovým výrobcem malých letadel a specializuje se na výrobu energeticky úsporných a výkonných letadel. Pipestrel vyrobil již více než 2 200 letadel a získal si reputaci jako výrobce unikátních a inovativních výrobků určených pro klienty na celém světě. 

Pipistrel je jedinou společností na světě, která v současné době prodává čtyři rozdílné modely elektrických Taurus Electro, Alpha Electro a Alpha Electro LC, společně EASA type certifikovaným Velis Electro.