Nový software pomáhá dispečerům společnosti Gebrüder Weiss

Praha, 22. listopadu 2021 – Společnost Gebrüder Weiss uvádí na trh nový distribuční modul pro svůj systém TMS (Transport Management System) v České republice. Základem novinky je softwarové řešení, které navrhuje komplexní řešení distribuce zásilek. „Zavedení našeho nového systému je důležitým krokem k využití možností pokročilých optimalizačních algoritmů v dopravě a zefektivnění našich procesů. Dispečeři již nebudou muset vykonávat rutinní a mechanickou práci, ale budou mít více času na řídicí a rozhodovací činnosti, inovace také pozitivně ovlivní další nárůst úrovně kvality a spolehlivosti našich služeb,“ vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

Testování nového modulu TMS v České republice začalo v září letošního roku. Po odladění v reálných podmínkách byl začátkem listopadu uveden do ostrého provozu v pobočce Gebrüder Weiss v Hradci Králové. „První zkušenosti našich testovacích dispečerů byly již v počáteční fázi pozitivní a jejich kvalitní zpětná vazba nám umožnila rychle doladit některé detaily. Systém budeme v Hradci Králové testovat již v předvánoční sezóně a v průběhu roku 2022 počítáme s jeho rozšířením do všech poboček v České republice,“ říká Karel Šindelář, regionální ředitel pro Čechy společnosti Gebrüder Weiss.

Mezi nejdůležitější výhody nového systému patří jednoduché a intuitivní ovládání, automatická kontrola parametrů v oblasti bezpečnostních předpisů a efektivity, indikace stavu doručení jednotlivých zásilek, kvalitní grafické znázornění plánovaných tras doručení nebo automatické plánování alternativních termínů doručení. Systém využívá pokročilý algoritmus pro optimalizaci jednotlivých „jízd“. To umožňuje sledovat tonáž, plochu nebo objem konkrétních nákladních vozidel v případě, že jsou prováděny ruční zápisy nebo úpravy. Algoritmus může také zohlednit požadavky na vybavení nákladních vozidel, jako je hydraulické čelo nebo maximální limity ADR. 

Zavedení nového systému TMS zapadá do procesu digitalizace společnosti, reprezentovaného nedávným zavedením zákaznického portálu myGW. Hlavní aspekty digitalizace, jako je komunikace v reálném čase, maximální transparentnost nebo automatizace rutinních úkolů, nastavují nový standard v odvětví logistického průmyslu. Cílem společnosti Gebrüder Weiss je propojit „to nejlepší z obou světů“ a nabídnout tak svým zákazníkům optimální kombinaci provozní dokonalosti a digitální kompetence.

„Jsme přesvědčeni, že inovace využívající strojovou optimalizaci a umělou inteligenci jsou nástrojem budoucnosti. Využití nového modulu TMS v Hradci Králové a následně i na dalších pobočkách Gebrüder Weiss v České republice bude mít pozitivní dopad na rychlost odbavení zásilek a zjednoduší také práci našich dispečerů a řidičů,“ uzavírá Jan Kodada.

Dispečeři při jejjich každodenní práci

Gebrüder Weiss areál s rozvozovými auty

Řidiči pomáhá při práci navigace

……………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 375 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.