Elac Concentro S 503: nejmladší z urozeného rodu

Reprosoustavy Elac Concentro ztělesňují to nejlepší jak z pohledu provedení, tak i zvukových vlastností a jsou určeny pro nejnáročnější uživatele a posluchače. Výrobce do nich promítá téměř stoleté zkušenosti z oblasti audiotechniky. Nový model Elac Concentro S 503 je první regálovou reprosoustavou stejnojmenné řady a díky preciznímu provedení, použitým technologiím a materiálům nabízí špičkový zvuk. 

Obsah obrázku text, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Praha, 29. listopadu 2021 – Elac Concentro S je synonymem pro spojení řemeslného umu, pokročilé techniky, odvážného designu a věrné reprodukce zvuku. Vzhled nového modelu Concentro S 503 je zcela v souladu s rodinou reprosoustav Concentro S a Elac na něm demonstruje 95 let zkušeností z oboru akustky. Dozadu nakloněná skříň ozvučnice působí přirozeně a harmonicky. Silnou vazbu s prostorem tvoří šikmina horní plochy společně s elegantním lichoběžníkovým půdorysem a mizejícími bočnicemi. Hodnotné zpracování umocňuje hluboce lesklý černý nebo bílý lak. Luxusní variantou je provedení v pravé ořechové dýze.

Estetika je důležitá, ale reprosoustavy jsou hlavně o zvuku. Concentro S 503 je spojením obou aspektů do jednoho harmonického celku. Tvar skříně ozvučnice je důmyslně navržen tak, aby byl v souladu s potřebami použitých reproduktorů a s vnějším prostředím zároveň. Klíčová je do prostoru vystupující zaoblená čelní plocha ozvučnice, která přispívá k účinnému rozptýlení zvukových vln. Na ozvučnici nenajdete dvě rovnoběžné stěny, což pomáhá eliminaci vzniku nechtěného stojatého vlnění uvnitř reprosoustavy.

Dva páry vzadu umístěných masivně pozlacených šroubovacích terminálů zajišťují dokonalý kontakt a flexibilní připojení k zesilovači způsobem bi-wire, který zabraňuje intermodulaci signálů a umožňuje ladění zvuku výběrem různých reproduktorových kabelů, zatímco metoda bi-amp vyrovnává zátěž pomocí dvou zesilovačů a zajišťuje maximální přesnost zvuku při jakémkoli zatížení.

I když jsou na první pohled patrné jen dva reproduktory, ve skutečnosti se jedná o třípásmovou reprosoustavu. Speciálně pro řadu Concentro S byl navržen a vyroben revoluční koaxiální středo-výškový reproduktor. Elac jako jediný na světě dokázal integrovat jedinečný skládaný výškový reproduktor JET doprostřed membrány středotónového měniče, čímž vznikl dokonalý jednobodový zdroj zvuku s širokým kmitočtovým rozsahem – ideál všech konstruktérů. Také basový reproduktor je převzatý od podlahových modelů Concentro S 507/509. Jeho tuhá, a přitom lehká hliníková membrána je uchycena důmyslně tak, aby se mohla pohybovat v mimořádně velkém rozsahu. Díky tomu začíná kmitočtový rozsah již na úctyhodných 30 Hz, což je hodnota, kterou nedosahuje většina podlahových reprosoustav s mnohem větším objemem.

Součástí dodávky jsou tři různě tvarované, magneticky upevněné hliníkové kroužky DCR (Directivity Control Ring) tvořící krátký zvukovod pro středotónovou membránu. To umožňuje okamžitou a rychlou kontrolu nad poměrem přímého a rozptýleného zvuku v poslechové zóně.

Výhradně pro model Concentro S 503 připravuje Elac podlahový stojan LS-300, který dovolí uživatelům umístění reprosoustav do prostoru mimo nábytek. Pro všechny tři barevné varianty bude k dispozici jednotné provedení v překrásném černém klavírním laku a masivními chromovanými hroty v základně.

Reprosoustavu Elac Concentro S 503 lze objednat u autorizovaných prodejců, doporučená koncová cena stereo sady v bílém a černém provedení je 180 000 Kč, luxusní ořechová varianta stojí 200 000 Kč.

O společnosti Elac:

Elac vyrábí inovativní výrobky s vynikajícím zvukovým přednesem a hodnotou, se závazkem dosažení nejlepšího zvuku na světě, již 90 let. Součástí nabídky je široký rozsah reprosoustav a audio komponentů. Od začátku je Elac pověstný svými pokročilými technologiemi, nekompromisní kvalitou dílenského zpracování a hodnotným Evropským stylem.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.