Podravka společně se svými zákazníky pomohla dětem z Klokánků prožít nezapomenutelné léto

Podravka a její výrobky jsou již po desetiletí neodmyslitelně spjaty s rodinným vařením. Rodina je pro Podravku velmi důležitá, proto se rozhodla pomoci těm, kteří v životě neměli na rodinu takové štěstí. Letošní léto potěšila ohrožené a znevýhodněné děti z Klokánků, a s pomocí svých zákazníků připravila dětem prázdniny plné zážitků, na které jistě jen tak nezapomenou. Velký podíl na celé akci mají právě zákazníci Podravky, kteří celý loňský podzim a jaro koupí jakýchkoliv výrobků přispívali dětem z Klokánků na letní prázdninové aktivity. 

Důvod, proč se Podravka rozhodla podpořit právě děti z Klokánku, je jednoduchý. Osud znevýhodněných dětí jí totiž není lhostejný. To potvrzuje i brand manažerka značky, Jarmila Bortlíková: „Vybrali jsme si podporu Klokánků, jelikož jako jedni z mála v České republice poskytují dětem rodinnou péči. Spolupráce s Fondem ohrožených dětí, který Klokánky provozuje, je pro společnost Podravka – Lagris, a.s. a značku Podravka prvním projektem v oblasti společenské odpovědnosti firem. Děti z Klokánků často nemají možnost užívat si normálně fungujícího rodinného zázemí a v Klokánkách se dětem dostává láskyplné rodinné péče v době, kdy ji opravdu potřebují. Za celou dobu pobytu jsou svěřeni dvěma „tetám“. Ty se o ně po týdnu střídavě starají ve dne i noci, slovy jedné z tet jsou s trochou nadsázky maminkami na mateřské. S dětmi prožívají každodenní radosti i strasti, vaří, uklízí, učí se s nimi a vedou děti k zodpovědnosti a samostatnosti,“ oceňuje Jarmila Bortlíková práci tet, které se o děti starají. 

Kromě nadšených dětí měla z celé iniciativy velkou radost i ředitelka Fondu ohrožených dětí, Hana Kupková: „Naše Klokáňata toho mají opravdu hodně za sebou. Neměla šťastný život a mají mnoho špatných vzpomínek. Díky Podravce mohly zažít nové krásné věci, které jim pomohly zapomenout na to zlé. Vždy když k nám do Klokánku děti přicházejí, většinou se rozpovídají o svých zážitcích. I pro dospělé je těžké někdy jen poslouchat. Ovšem vždy, když zažijí něco krásného, mluví jen o tom. Jen současná krásná vzpomínka dokáže vytlačit z jejich hlaviček ty špatné. Chtěla bych jménem těchto dětí z našich Klokánků poděkovat, že díky Vám mohly a mohou navštívit zábavní parky, tábory, ale i pobyty se svými pečujícími tetami a strýci. Velmi si Vaší podpory vážíme.“

Stejně tak, jako dokáže špetka koření rozvonět celou vaši kuchyň, dokáže špetka laskavosti pomoci dětem vidět svět jinak. Všem zákazníkům děkujeme za podporu tohoto projektu, bez vás by nic z toho nebylo možné dokázat.