FAVI spouští novou službu pro e-shopy – FAVI EXTRA

Praha – 13. prosince 2021 – Vyhledávač nábytku a dekorací FAVI, který patří do portfolia investiční skupiny Pale Fire Capital a letos se umístil v žebříčku Deloitte na 20 místě v rámci nejrychleji rostoucích firem v ČR,  přichází s novou B2B službou FAVI EXTRA. Ta umožní e-shopům prodejců nábytku bezplatně sbírat uživatelské recenze na produkty, vylepšovat zákaznickou zkušenost a zkvalitnit nákupní proces. Dále pomůže podpořit pozice jejich produktů v katalogu FAVI a přilákat více zákazníků. 

Na FAVI je v současné době souhrnně zařazeno téměř 2 500 e-shopů v 9 zemích, kde firma působí. Poslední průzkumy také ukazují, že úspěšnost v rámci zpětné vazby na značku FAVI na Facebooku dosahuje 98 %, hodnocení zákazníků se drží na 4,9 z 5. Firma nyní přináší svým B2B zákazníkům jednoduché řešení na získání uživatelských recenzí, které se následně zobrazí na detailu produktu. Nakupujícím pak udělené hodnocení u produktu může pomoci při rozhodování o nákupu.  

„Poslední roky dochází k masivnímu přesunu nakupování na internet. Snažíme se pomoci prodejcům odbourat obavy a předsudky, které se pojí s on-line nakupováním nábytku. Naše data ukazují, že zákazníci už takto začínají nakupovat i mnohem rozměrnější zboží, než dříve. Zavedení služby pomůže e-shopům zvýšit konverze a prodeje. Zboží zařazené v rámci FAVI EXTRA získá zvýhodnění při řazení produktů v katalogu FAVI. Na základě zákaznických zkušeností získá e-shop také podklady pro další zlepšování svých služeb,” uvádí Zuzana Janovcová, obchodní ředitelka FAVI, a doplňuje: “ Dobře hodnocené produkty budou také přednostně komunikovány v rámci marketingu FAVI.”

Registrace do služby je bezplatná a velmi snadná. Stačí požádat o unikátní kód pro implementaci  svého account managera nebo napsat na spoluprace@favi.cz. Následná implementace může být provedena až 3 různými způsoby, více informací zde. Po úspěšné implementaci obdrží prodejce odznak FAVI EXTRA, čímž je úspěšně do programu pro sběr recenzí a zkvalitňování zákaznické zkušenosti zapojen. 

Dotazník se zákazníkům bude posílat 10 dní po očekávaném datu expedice objednávky. Samotné hodnocení bude na 5bodové škále a bude mít dvě části – spokojenost se zakoupeným produktem a spokojenost s kvalitou služeb obchodu. 

Recenze budou brzy hrát ještě větší roli i v rámci hledání a řazení produktů, výhledově například i v dodatečné propagaci e-shopů. 

Firma plánuje ke službě další vývoj – například do budoucna přidá do katalogu filtr právě na produkty s hodnocením.