Letecký most z Asie do České republiky

Praha 16. prosince 2021 – Pro přepravu nákladů z Asie do České republiky začal Gebrüder Weiss využívat nákladních charterových letů. „V letošní předvánoční špičce se naplno projevily potíže s aktuální nákladovou kapacitou pozemní i námořní dopravy z Číny a dalších asijských zemí. V Gebrüder Weiss jsme zareagovali využitím přímé letecké linky, která přistává na letišti Ostrava-Mošnov,“ vysvětluje Adam Smýkal, Country Manager Gebrüder Weiss Air&Sea ČR/SK. 

První nákladní speciál Boeing 777-300, s nákladem o objemu přes 150 krychlových metrů, přistál v České republice 12. prosince, další lety jsou plánovány na pátek 17.12. a neděli 19.12. 2021. Ostrava je přitom výhodným logistickým uzlem jak pro importní, tak i exportní zakázky, jejichž přepravu Gebrüder Weiss zajišťuje.

 „Díky charterovým letům jsme schopni rychle přepravit velké množství zboží pro naše zákazníky. To je pro naše partnery ve vrcholící nákupní sezóně priorita číslo jedna. Stejně jako v jiných případech, i nyní je pro nás zásadní, aby se na služby Gebrüder Weiss mohli naši klienti i přes složitou situaci v námořní a pozemní dopravě maximálně spolehnout,“ uzavírá Adam Smýkal.

Letecká přeprava, Boeing 777-300 (ilustrační foto, zdroj: Gebrüder Weiss)

Letecká nákladní přeprava (ilustrační foto, zdroj: Gebrüder Weiss)

……………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 375 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.