Vylepšete svou domácí kabelovou síť pomocí nového powerline adaptéru G.hn wave 2 od společnosti Zyxel

Powerline adaptér PLA6457 od společnosti domácnostem pomáhá využívat výhody nejnovějšího síťového standardu pro rychlejší streamování a spolehlivější připojení.

16. prosince 2021, Praha 

 Společnost Zyxel Networks, která patří mezi leadery na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, dnes představila průchozí powerline adaptér PLA6457 G.hn wave 2 pro gigabitový Ethernet. Adaptér rodinám a domácím uživatelům přináší větší dosah a vyšší rychlost celé domácí kabelové sítě a umožňuje mimo jiné lepší streamování obsahu v rozlišení 8K a fungování herních platforem náročných na přenos dat.

Mnoha domácím uživatelům kabelová síť poskytuje spolehlivější připojení k internetu než WiFi. Důvodem může být například to, že signál bezdrátového routeru nedosáhne v dostatečné síle za betonové zdi nebo na vzdálená podlaží. 

Přesně do takových podmínek se dokonale hodí powerline adaptéry, které umožňují rozšířit dosah kabelové sítě bez složitého nastavování a bez instalace kabelů mezi routerem a síťovými zařízeními, jako jsou např. notebooky, herní konzole nebo chytré televizory. 

Novinka v podobě PLA6457 G.hn je jedním z prvních modelů v širokém portfoliu powerline adaptérů značky Zyxel, který disponuje novou technologií standardu G.hn wave 2. Ve srovnání se stávajícími standardy HomePlug AV se G.hn vyznačuje nejen dvojnásobnou rychlostí a větším dosahem obecně, ale také lepší ochranou proti rušení a vyšší spolehlivostí při streamování obsahu náročného na objem dat. 

Průchozí konstrukce adaptéru z elektrických zásuvek dělá rychlou a spolehlivou síť a navíc nijak neomezuje možnost zapojení dalších zařízení do stejné zásuvky. Uživatelé ocení také provedení plug-and-play, díky němuž k okamžitému připojení stačí zapojit dva adaptéry powerline. Mezi další přednosti adaptéru patří kompaktní design, barevné diody sloužící k signalizaci výkonu sítě a pohotovostní režim, který se kvůli úspoře energie automaticky zapne, když adaptér právě není používán. 

„Ať už se jedná o streamování filmů v rozlišení 8K nebo o hraní her ve virtuální realitě, lidé dnes doma internet používají více než kdykoli dříve. V této souvislosti domácí uživatelé chtějí a očekávají rychlé připojení k internetu, na které je naprosté spolehnutí a které vždy zvládne aplikace náročné na objem dat,“ poznamenává Nathan Yen, oblastní viceprezident divize Zyxel Gateway. „Tyto nároky na robustnější síťová řešení splňuje standard G.hn v kombinaci s naším powerline adaptérem PLA6457, který domácím uživatelům pomáhá vytěžit z jejich sítě maximum i bez náročného nastavování a nevzhledných kabelů.“

Powerline adaptér PLA6457 G.hn 2400 Wave 2 dosahuje v závislosti na konkrétním domácím prostředí rychlosti až 2400 Mbps. Pro lepší zážitek ze streamování videa a hraní online her je adaptér vybaven gigabitovým ethernetovým portem sloužícím k připojení ethernetových zařízení gigabitovou rychlostí. 

Bližší informace o adaptéru Zyxel PLA6457 najdete na stránkách https://www.zyxel.com/products_services/G-hn-2400-Mbps-Wave-2-Powerline-Pass-thru-Gigabit-Ethernet-Adapter-PLA6457/

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

– působnost ve 150 zemích celého světa,

– milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

– 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.