Renovace existujících budov nastartuje energetický přechod

“Renovace existujících budov nastartuje energetický přechod a proto samozřejmě vítáme nově představenou revizi směrnice EU pro Energetické chování budov (EPBD). Ta navyšuje požadavky na urychlení energetického přechodu v existujících i nových budovách a podtrhuje potřebu nového přístupu, který budovy chápe jako součást sítě, kde jsou například umístěné elektrické nabíječky nebo kde se generuje obnovitelná energie. Nastavením minimálních požadavků na energetické chování budov, které prochází rekonstrukcí, zdůrazňuje EU svojí strategii uhlíkově neutrální Evropy do roku 2050 a zvyšuje tím možnost na dosažení cíle Fit for 55, který má za cíl snížit uhlíkové emise o minimálně 55% procent v porovnání s ro kem 1990.” řekla Delphine Clement, Commercial and Industrial Building Segment Manager, Eaton EMEA.

O společnosti

Společnost Eaton je vedoucí globální společností s širokými regionální zkušenostmi v oblasti distribuce elektrické energie a ochraně elektrických obvodů, v oblasti kvality zdrojů a záložních zdrojů, kontroly a automatizace, bezpečnosti a ochrany lidských životů a strukturálních řešení. Společnost Eaton pomáhá společnostem řešit jejich energetické potřeby s pomocí svých komplexních služeb, distribuce a integrované digitální platformy. 

Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Poskytujeme udržitelná řešení, která našim zákazníkům pomáhají řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii bezpečněji, efektivněji a spolehlivěji. Naše tržby v roce 2020 dosáhly 17,9 miliardy amerických dolarů. Naše výrobky dodáváme zákazníkům ve více než 175 zemích. Máme přibližně 92 000 zaměstnanců. Pro více informací navštivte www.eaton.com