Lékárna.cz: Naši zákazníci i zaměstnanci jsou ohromně štědří

3. ledna 2022 – „Štědrost našich zákazníků a zaměstnanců v právě uplynulém roce nám vyrazila dech – za rok jsme nasbírali ve veřejné sbírce na Lékárna.cz cca 1,45 milionu korun. A ještě do konce roku jsme je stihli rozdělit mezi celkem 10 spolků a pacientských organizací, které se starají o zlepšování kvality života a změny systému ve prospěch lidí se vzácnými diagnózami. Výtěžek sbírky v loňském roce je v historii našich sbírek úplně nejvyšší, doslova úctyhodný,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel  společnosti Pears Health Cyber, která největší lékárnu na českém internetu i veřejnou sbírku provozuje. 

Lékárna.cz tedy loni získala pro pacienty se vzácnými diagnózami a pacientské organizace 1,45 milionu korun a ve sbírce stále pokračuje. „Vzácní jsou dlouhodobě naše srdcovka, spolupracujeme s nimi prakticky od našeho vzniku. Příběhy a dopisy, které od pacientů dostáváme, potvrzují, jak důležitá je systematická pomoc pro lidi, kteří  trpí nějakou vzácnou nemoc, která jim často významně omezuje nebo zkracuje život. Čas jim většinou věnují ti, kdo se vzácnou  nemocí mají osobní zkušenosti a rozhodli se kromě své práce pomáhat lidem ve stejné nesnázi. Tito lidé jsou pro nás důležití stejně jako sami pacienti, proto podporujeme největší měrou právě ty organizace a spolky, jejichž pomoc je vzácná stejně jako ony diagnózy. Říkáme to veřejně i názvem našeho dobročinného projektu Vzácní vzácným,“ dodává V. Finsterle.   

Lékárna.cz ale také podporuje seniory a zdraví těch, kdo se o ně starají, vitamíny a přípravky na podporu imunity. Loni jich věnovala seniorům i sociálním pracovníkům v Chrudimi v hodnotě 345 tisíc korun. Tuto pomoc směřuje výhradně pro Chrudim a blízké okolí. „Cítíme se být patrioty Chrudimi, města, kde sídlí Lékárna.cz a kde patří k jednomu z nejvýznamnějších zaměstnavatelů,“ zdůrazňuje Vladimír Finsterle. 

Lékárna.cz děkuje všem, kdo do veřejné sbírky přispěli! 

O projektu Vzácní vzácným 

Účelem veřejné sbírky na Lékárna.cz je získávat finance na podporu a rozvoj aktivit, které cíleně zlepšují životní podmínky pacientů se vzácnými nemocemi (sociální a léčebná podpora, ozdravné pobyty, edukační kampaně, nákupy zdravotnických pomůcek a přístrojů dle individuálních potřeb). Finanční prostředky jsou určeny pro pacientské organizace, spolky i fyzické osoby. Právě probíhající sbírka je spuštěna  od října 2020 na dobu neurčitou a umožňuje průběžně dary na tento účel získávat i rozdělovat. Do roku 2020 Lékárna.cz organizovala několik veřejných sbírek určených na konkrétní projekt konkrétní organizace. 

O Pears Health Cyber

Společnost Pears health Cyber, s.r.o, provozuje od roku 1999 největší lékárnu na českém internetu, Lékárna.cz je historicky první internetový projekt tohoto druhu. Dnes kromě nejširšího sortimentu pro zdraví a krásu nabízí také poradenskou službu lékárníků. Přístupem k zákazníkům a pacientům si zakládá na lidskosti, laskavosti a excelentní zákaznické zkušenosti.