Kiwi.com zavádí ve spolupráci s Sherpa° aplikaci na e-víza

  • Společnost přináší ve spolupráci s globálním poskytovatelem cestovní dokumentace Sherpa úplné informace o vízech pro své mezinárodní zákazníky, včetně možnosti zažádat o e-vízum
  • Zákazníci teď mohou sledovat informace o vízech a žádat o ně přímo na Kiwi.com v sekci Manage My Booking

Praha/Brno, 5. ledna 2021 – Travel-tech společnost Kiwi.com se spojila s globálním poskytovatelem cestovní dokumentace, se společností Sherpa°. Mezinárodní cestující, kteří provádějí rezervaci skrze Kiwi.com, si nyní mohou snadno zjistit požadavky svých cílových destinací i tranzitních zemí a současně napřímo zažádat o e-Víza přímo na Kiwi.com.

Díky této spolupráci bude Kiwi.com připraveno rovněž na implementaci programu ETIAS* Visa Waiver, který EU plánuje implementovat v roce 2022. Poté budou muset cestovatelé všech národností, kterým bylo uděleno vízum pro vstup do EU, vyplnit také ETIAS formulář, který jim umožní 90denní pobyt napříč všemi 26 zeměmi Schengenského prostoru.  

Společnost Sherpa° byla založena v roce 2015 s cílem poskytnout každému cestovateli informace
a cestovní dokumenty, které potřebuje k bezpečnému a pohodlnému pohybu za hranice. Kiwi.com tak díky tomuto partnerství umožní zákazníkům seznámit se s veškerými cestovními požadavky včetně víz a poskytne jim patřičnou flexibilitu ještě před vlastní cestou.

eVisa během pandemie

K nejpopulárnějším destinacím v souvislosti s elektronickými vízy byly před pandemií v roce 2019 Spojené státy, Kanada, Egypt, Turecko a Keňa. V roce 2021, rok od počátku pandemie, se na prvním místě v aplikaci e-víz Sherpa drží stále ESTA (USA), a to dokonce i během roční pauzy, respektive uzavření Spojených států vůči mezinárodním turistům. Od zahájení spolupráce na konci listopadu 2021 byly mezi top žádostmi o e-víza na Kiwi.com v roce 2021 Kanada, USA, Turecko, Mexiko a Egypt.

Sherpa° aktuálně nabízí e-víza a e-TA (Electronic Travel Authorisations, tj. elektronické cestovní autorizace) 22 zemím, včetně USA, Kanady, Nového Zélandu, Kambodže, Laosu a mnoha dalších, přičemž nabídka závisí na národnosti cestovatele. Některé žádosti o e-víza jsou schválené během minut, některé v řádu dní, nicméně po celou dobu procesu je zákazník informován aplikací o stádiu požadavku.

„Pandemie měla na žádosti o globální e-víza i elektronické autorizace obrovský vliv. Některé vlády, jako například Saudská Arábie se rozhodly své programy na elektronická víza zcela zastavit, jiné, jako například Keňa, je naopak od počátku pandemie urychlily. Vládou zavedené cestovní restrikce značně omezily volný pohyb osob přes hranice, poptávka po e-vízech a autorizacích tedy značně poklesla. Díkybohu teď vidíme opětovný růst poptávky, který nastal konkrétně od obnovení cestování do USA 8.listopadu minulého roku,“ řekl Max Tremaine, spoluzakladatel a ředitel Sherpa°.

„Pandemie přinesla do našich životů mnoho změn, cestování se stalo komplikovanější. Pasažéři si dnes musí kontrolovat cestovní restrikce ještě před koupením letenky, během samotné cesty, zajistit si patřičná víza a vyplňovat množství různých formulářů. Pro naše zákazníky je toto poměrně zásadní 

komplikace, proto jsme se spojili s Sherpou, abychom tento proces usnadnili – poskytli více informací i možnost přímé žádosti o e-vízum přímo na Kiwi.com v sekci správa rezervací,“ dodává Luc Viguie, viceprezident obchodního rozvoje v Kiwi.com.

Poznámky

* ETIAS (European Travel Information and Authorization System) je program vytvořený EU k ochraně
a posílení hranic. Hlavním cílem programu ETIAS visa waiver pro Evropu je identifikovat možná rizika
a hrozby spojené s cestujícími do jakékoliv země Schengenského prostoru. Autorizace ETIAS visa waiver tak bude vyžadována při vstupu od konce roku 2022. 

https://www.etiasvisa.com/

O Sherpa˚

Společnost založili v roce 2015 Max Tremaine a Ivan Sharko. Nyní je globálním poskytovatelem cestovní dokumentace a předpisů pro cestovní průmysl. Vizí společnosti je poskytnout každému cestovateli potřebné informace a dokumentaci tak, aby mohli cestovat za hranice bezpečně a bez obav. Sherpa sídlí v Torontu v Kanadě a spojuje se s globálními cestovními společnostmi v 50 zemích světa. Důvěřují jí například American Airlines, Air Canada, British Airways, Air France KLM, Expedia, Kiwi.com, TripActions či Flight Centre. Společnost zaštiťuje True Ventures, Narrative Fund, Relay Ventures, Globalive Capital, N49P, TSVC, Golden Ventures, Plug and Play Ventures, Stuart MacDonald a LP Maurice. Více informací na https://www.joinsherpa.com/

O Kiwi.com

Kiwi.com je přední travel-tech společností se sídlem v České republice, která celosvětově zaměstnává více než tisíc lidí. Její unikátní algoritmus – virtuální propojování – umožňuje uživatelům kombinovat lety tradičních aerolinek a nízkonákladových leteckých společností v rámci jednoho itineráře. Společnost Kiwi.com každý den uskuteční přes 20 miliard kontrol cen, a pokryje tak 95 procent globální letové nabídky. Zákazníci mají díky Kiwi.com přístup k lepším cenám i trasám, které jiné vyhledávače nemohou nabídnout. Na Kiwi.com se denně odehraje přes 50 milionů vyhledávání a prodá se přes 25 tisíc jízdenek.