Soutěž Autoopravář Junior 2022 se po pandemii vrací a nadále ji podporuje společnost Porsche Česká republika

  • Porsche Česká republika pokračuje v podpoře odborného vzdělávání české mládeže
  • Tradiční soutěž Autoopravář Junior 2022 má před sebou celostátní finále v Kosmonosech
  • O prestižní titul se utkají ti nejlepší studenti v kategoriích: automechanik, karosář, autolakýrník a autotronik

Praha, 7. dubna 2022 – Společnost Porsche Česká republika bude i v letošním roce partnerem soutěže Autoopravář Junior. Soutěž se vrací po pauze způsobené pandemií nemoci covid-19. Tříkolové klání Autoopravář Junior 2022 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) a Svaz prodejců a opravářů vozidel ČR. Porsche ČR dlouhodobě podporuje vzdělávání studentů středních a učňovských škol zaměřených na automobilové obory také v rámci jedinečného projektu Best Employer, jehož součástí je úspěšný motivační program pro studenty QHERO.

V termínu 19.–21. dubna 2022 se v prostorách společnosti ŠKODA AUTO uskuteční celostátní finále soutěže odborných znalostí a dovedností Autoopravář Junior 2022 ve čtyřech kategoriích: automechanik, karosář, autolakýrník, autotronik. Finále bude probíhat v Service Training Center a Servisním centru ŠKODA AUTO a.s. v Kosmonosech. „Již 27. ročník tradiční soutěže dokumentuje oblibu a smysl akce, které jsme jako Porsche Česká republika hrdým partnerem. Všem studentům, kteří se do soutěže letos přihlásili, patří velký dík za jejich mimořádné nasazení a výkony ve školních a krajských kolech. Zároveň přeji finalistům hodně štěstí při měření sil ve čtyřech kategoriích,“ říká Christoph Grün, jednatel společnosti Porsche Česká republika.

Na cestě do celostátního finále museli mladí automechanici, autotronici, karosáři a autolakýrníci úspěšně absolvovat dvě soutěžní kola – školní a krajské. Soutěž je rozdělena na teoretickou a praktickou část, kde výkony studentů hodnotí odborné komise. V nich působí mimo jiné techničtí školitelé společnosti Porsche Česká republika, která soutěž Autoopravář Junior podporuje. Hlavním cílem soutěže Autoopravář Junior je pozitivní a systémová motivace žáků středních a učňovských škol s výukou automobilových oborů, ale také propagace technických oborů a rozvoj spolupráce mezi budoucími zaměstnavateli žáků a středními školami v České republice. 

„S radostí navazujeme po dvouleté přestávce na tradiční soutěž žáků v autooborech a s nadšením realizujeme všechna kola soutěže,“ říká dodává Milan Chylík, ředitel Integrované střední školy automobilní Brno. „Již od školních kol vnímáme intenzivní zájem škol i žáků o účast v soutěži, v letošním ročníku se zapojilo více než 100 škol z celé ČR. Do finále soutěže se probojovalo 63 žáků ve čtyřech kategoriích z 35 škol. Bude mi ctí setkat se s těmi nejlepšími žáky závěrečných ročníků oborů automechanik, autotronik, karosář a autolakýrník z celé ČR.“ 

Podpora učňovského školství v České republice patří mezi priority společnosti Porsche Česká republika, která v rámci projektu „Best Employer“ spustila v roce 2017 motivační program pro studenty QHERO. V současnosti je do projektu zapojeno již více než 2000 žáků, téměř 500 pedagogů a více než 80 autorizovaných servisů značek Volkswagen, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA. Firma Porsche Česká republika se snaží podporou soutěže Autoopravář Junior i vlastním projektem Best Employer zajistit nejvyšší úroveň vzdělávání mladých profesionálů. Tato edukace budoucích odborníků zohledňuje bouřlivý technický vývoj v automobilovém průmyslu včetně nejnovějších trendů, mezi něž patří elektromobilita, digitalizace, konektivita, umělá inteligence či autonomní jízda.