adidas Originals představuje svět Ozworld: digitální platformu pro tvorbu vlastního avatara

Značka adidas a fashion kultura k sobě neodmyslitelně patří a důkazem toho byl právě i letošní Fashion Week. Při příležitosti uvedení nejnovější kolekce Ozworld adidas Originals představil svou futuristickou kolekci Ozworld a navíc spustil první avatar creation site.

V rámci Fashion Weeku měli návštěvníci možnost zažít paralely digitálního a fyzického prostoru v adidas Originals Gallery jako pre launch speciálního online světa Ozworld, který je navržen tak, aby v každém z nás podnítil a posílil snahu o sebevyjádření. Adidas totiž spustil první platformu na světě pro tvorbu avatarů generovaných umělou inteligencí, a to na základě skutečné osobnosti. Na stránce ozworld.adidas.com si můžete vytvořit své alterego, stáhnout a používat ho jako samolepku a GIF na svých sociálních sítích.

Ozworld nabízí možnost vytvořit si své jedinečné digitální já, s nímž pak můžete procházet web exkluzivně s Ready Player Me – multiaplikační avatarovou platformou pro metaverzum, která umožňuje prozkoumávat virtuální světy s jednou konzistentní identitou. Ať už jde o IRL nebo URL, kolekce Ozworld představuje platformu pro stylové experimenty a výzvu k sebevyjádření. V duchu nespoutané svobody jde spíše o podstatu osobnosti než o fyzický vzhled, a proto budete nejdřív vyzváni k zodpovězení různých otázek s cílem zjistit více o tom, jací jste. Vstupní údaje převede platforma do jedinečného digitálního avatara (z více než 1500 kousků), který se esteticky inspiruje dynamickými vizuálními kódy kolekce. 

Po vygenerování postavy můžete experimentovat s animací svého avatara a digitálně zkoušet a nakupovat tenisky z kolekce. Můžete si dokonce své jedinečné alter ego stáhnout a používat ho jako samolepku a GIF na svých sociálních sítích. 

Spuštění platformy Ozworld, která zkoumá nové možnosti v oblasti tvorby, spolupráce a identity, je tak dalším odvážným krokem ambice adidas Originals vytvořit skutečně otevřené a optimistické metaverzum pro všechny. Jako vůdčí propagátor originálního myšlení nabízí značka nový jedinečný prostor pro sebevyjádření, který je přístupný všem.

Vytvořte si své alterego na ozworld.adidas.com.

O adidas Originals: 

adidas Originals je lifestylová značka založená v roce 2001, inspirovaná bohatým sportovním dědictvím společnosti adidas – jedné z předních světových sportovních značek a globálního hráče v oblasti designu a vývoje sportovní obuvi a oblečení. Díky možnosti čerpat z archivu adidas může adidas Originals rozvíjet bohatý odkaz značky – opírá se přitom o své zaměření na produktovou inovaci a schopnost uplatňovat kreativitu a odvahu inspirovanou sportem, a to z pohledu současné kultury mladých. Značka adidas Originals, neodmyslitelně spjatá s logem v podobě ikonického trojlístku z roku 1972 a reprezentovaná lidmi, kteří utvářejí a definují kulturu kreativity, stále odhodlaně určuje směr v oblasti streetwearu.

O Ready Player Me:

Ready Player Me je multiherní avatarová platforma pro metaverzum.  Umožňuje vytvářet 3D avatary ze selfie a používat je ve více než 1500 kompatibilních aplikacích a hrách. Můžete prozkoumávat virtuální světy v aplikaci VRChat, účastnit se schůzek v aplikaci MeetinVR nebo streamovat fanouškům pomocí aplikace LIV – to vše s osobním avatarem, který vás ve virtuálních světech reprezentuje. Vývojáři navíc mohou platformu Ready Player Me integrovat do svých aplikací a her pomocí bezplatného nástroje Avatar SDK. Je kompatibilní s nástroji Unity a Unreal Engine a funguje skvěle na webových, mobilních i desktopových platformách. Více informací najdete na https://readyplayer.me.