Umění strategie v novém módu pro World of Tanks

Real-time-strategie z ptačí perspektivy ovládne tankové pole

21.dubna, 2022 — World of Tanks je víc než jen čistá ocel a palebná síla, je to také hra o taktice a strategii a nejnovější událost je toho důkazem! Ode dneška si hráči si mohou osvojit umění strategie a to až do začátku května.

Nový event se skládá ze dvou formátů, v nichž se objevují výhradně vozidla Tier X v režimech 1v1 a 1v7. Ve formátu 1v1 ve stylu real time strategy se dva stratégové utkají v souboji o nadvládu na bitevním poli s využitím družstev 7 vozidel, která mají k dispozici. Ve formátu 1v7 se utká 7 tankistů proti jednomu stratégovi a jeho 7 vozidlům, která čekají na rozkazy. Režim 1v1 je k dispozici ode dneška a umožňuje hráčům seznámit se se všemi nuancemi dříve, než se pustí do režimu 1v7, který dorazí 25. dubna. A bez ohledu na to, na které straně hráč přistane, zda na straně stratéga nebo tankisty, je cesta k vítězství stejná: zničit všechna nepřátelská vozidla nebo dobýt základnu.

Obě role se od sebe poměrně liší: V roli stratéga budete velet jednotce sedmi vozidel desáté úrovně (Tier X) ovládaných umělou inteligencí operujících nezávisle, zatímco stratég bude v průběhu bitvy určovat pozice a vydávat příslušné příkazy. Hráči budou mít možnost nastavovat trasy pro svá vozidla a zároveň budou sledovat bojiště z ptačí perspektivy.  Na rozdíl od tankistů má stratég k dispozici pomocné obranné prostředky na pevných pozicích, které fungují jako nezávislé bojové jednotky. Kdykoli v průběhu bitvy může stratég také převzít kontrolu nad kterýmkoli ze 7 vozidel svého oddílu a samostatně jim velet. 

Obě strany budou mít před bitvou pouze minutu na to, aby se rozhodly pro taktiku a připravily se na vítězství. Těchto 60 vteřin bude hrát zásadní roli ve výsledku bitvy. Stratégové mohou tento čas využít k rozmístění svých vozidel a nastavení obrany, zatímco tankisté budou přidělovat role, které odpovídají jejich vozidlům a zvažovat, které cesty by měly být jejich klíčovými trasami. Hráči, kteří se zúčastní akce Umění strategie, budou mít přístup ke dvěma denním misím pro obě role (celkem čtyři). Plněním denních misí se přiblíží k odměnám za prvky přizpůsobení, které zahrnují styly, nápisy, obtisky, odznaky a 5 unikátních plně vycvičených členů posádky, z nichž každý získá nultý perk Brothers in Arms a dostatek XP posádky k okamžitému naučení se dalšího perku nebo dovednosti dle výběru hráče, stejně jako medaile za vítězství v bitvách.

Veškeré informace naleznete zde: 

https://worldoftanks.eu/cs/news/general-news/the-art-of-strategy-guide/

O World of Tanks 

World of Tanks je první týmová, masivně multiplayerová online akční hra věnovaná válce tanků. Vrhněte se do epických tankových bitev druhé světové války s hráči z celého světa. Váš arzenál zahrnuje více než 600 obrněných vozidel z 11 zemí, vytvořených s pečlivou a historickou přesností.

Web:

O Wargamingu 

Wargaming je oceňovaný vývojář a vydavatel online her se sídlem v Nikósii na Kypru. Wargaming, který funguje od roku 1998, se stal jedním z lídrů v herním průmyslu s 5500 zaměstnanci a kancelářemi po celém světě. Více než 200 milionů hráčů si užívá tituly Wargamingu na všech hlavních herních platformách. Mezi jejich vlajkové produkty patří velmi populární free-to-play hit World of Tanks a strategická námořní akční hra World of Warships.

Oficiální web:wargaming.com