Známe finalisty letošního ročníku soutěže LEMUR

Praha, 19. května – Sedmnáctý ročník oborové soutěže LEMUR, kterou pořádá Asociace public relations (APRA), zná své finalisty. Na shortlist se v 25 kategoriích probojovalo 108 prací. Na slavnostní vyhlášení výsledků se mohou zájemci těšit 22. června 2022 v komplexu Gabriel Loci.

Osm komisí složených z více jak padesátky odborníků na public relations a komunikaci posuzovalo a ohodnotilo 269 přihlášek. Z prvního kola hodnocení se do finále probojovalo 108 prací, z nichž nejvyšší počet nominací získaly agentury Havas (6), AC&C PR (6) a MSL (6) následované agenturami AMI Communications (5), Ogilvy (5) a Konektor (5). Shortlist s nominacemi finalistů naleznete zde

Hodnocení projektů probíhalo i v letošním ročníku online. „Po zkušenostech z minulých let jsme systém on-line hodnocení vylepšili a uvažujeme o tom, že jej v této podobě ponecháme i do budoucna. Kvalita hodnocení nijak neutrpěla a organizátoři i porotci šetří oproti fyzickému setkávání spoustu času,“ říká člen výkonné rady APRA Václav Pavelka zodpovědný za soutěž LEMUR. 

Po dvou letech online vyhlášení výsledků soutěže se letos mohou účastníci soutěže těšit na osobní setkání na slavnostním večeru, který se bude konat 22. června v komplexu Gabriel Loci. V každé kategorii budou z pětice nominovaných finalistů vyhlášeni medailisté, bude uděleno ocenění Absolutnímu vítězi a cena za přínos oboru public relations. Večerem bude provázet moderátor Petr Suchoň. 

Zájemci o vstupenky na galavečer si je mohou od dnešního dne zakoupit prostřednictvím webových stránek nebo tohoto odkazu.

www.apra.cz  www.cenalemur.cz

____________________________________________________________________________________________

LEMUR – Česká cena za Public Relations

Profesní soutěž je pravidelně vyhlašována od roku 2006 a je otevřena všem subjektům působícím v České republice, které poskytují či využívají služby v oblasti public relations (PR agenturám, PR a komunikačním oddělením společností, firmám i institucím, státním orgánům, subjektům z nevládního sektoru či jednotlivcům). Oceňovány jsou PR projekty realizované v období roku 2020 až do března 2021, které nejlépe vycházejí z podnikatelské strategie zadavatele, jsou koncepční, obsahují kreativní řešení, jsou v souladu s etickými pravidly oboru a mají prokazatelně pozitivní dopad na podnikání a reputaci zadavatele. Další informace jsou dostupné i na FB profilu, Instagramu a Twitteru soutěže.

O Asociaci public relations (APRA)

APRA (Asociace public relations) je dobrovolné sdružení PR agentur a odborníků v komunikaci působících na území České republiky. Vznikla jako odborné sdružení, jehož prvořadým posláním je prezentovat obor PR zejména odborné a klientské veřejnosti, všestranně kultivovat činnost agentur, prosazovat takzvanou nejlepší praxi, vytvářet prostor k široké profesní diskuzi a budovat dobré jméno oboru. APRA zároveň garantuje kvalitu nabízených služeb členských agentur prostřednictvím certifikace. Asociace dbá na dodržování etických pravidel dle Stockholmské charty a aktuálně sdružuje 1 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu a necelou desítku komunikačních a marketingových oddělení společností.