Česká značka KetoDiet připravila komplexní BMI kalkulačku

Česká značka proteinových diet KetoDiet připravila a pro veřejnost zdarma nabídla komplexní BMI kalkulačku, která pomáhá uživatelům zjistit, jak na tom jejich tělo je z pohledu optimální váhy. Kalkulačka je dostupná online.

Kalkulačka nabízí přehledný výpočet BMI indexu po zadání základních dat jako je váha, výška, pohlaví a věk. Výsledné BMI pomáhá poznat ideální tělesnou váhu a pokud je výsledná hodnota mimo optimální rozsah, tak může upozornit na možné zdravotní komplikace. 

Dále nástroj nabízí rozšiřující výpočet, pokud je do kalkulačky zadán také obvod pasu a obvod boků. Jedná se o ABSI neboli A Body Shape Index, který dokáže odlišit, do jaké míry se na tělesné hmotnosti podílí tuk a do jaké svaly. Díky tomu může tento index určit míru rizika onemocnění na nemoci spojené s obezitou.

Cílem kalkulačky však nebylo pouze pomoci zjisti hodnotu BMI indexu, ale také dostatečně podrobně vysvětlit, co samotný BMI index znamená a jak pracovat s jeho výsledkem. BMI výpočet je v konečném výsledku pouze orientačním ukazatelem. Dokáže nastínit, zda má člověk podváhu, optimální váhu, nebo nadváhu. Protože ale nezohledňuje další faktory, nelze se jím bezhlavě řídit. Rozhodující je složení vašeho těla, tedy kolik tuku a aktivní svalové hmoty v těle máte.

Jedním z oblíbených způsobů stravování, který může významně pomoci s rychlým úbytkem váhy je ketogenní dieta. Jedná se o způsob stravování, který významně redukuje příjem sacharidů a naopak zvyšuje příjem tuků. To způsobuje, že se během několika dní tělo dostane do metabolického stavu ketózy a tělo začne potřebnou energii čerpat z uložených tuků.

Rychlé snížení hmotnosti v případě nadváhy má obecně zdravotní benefity, ale nese sebou také určitá rizika a rozhodně se nehodí pro každého. Potenciální problémy spojené s ketogenní dietou popisuje například magazín 4health.

BMI kalkulačka je tak skvělým nástrojem pro sledování optimální váhy, nicméně péče o vlastní tělo není pouze krátkodobou aktivitou, ale jedná se o nikdy nekončící sled aktivit. Dodržování optimální váhy je jednou z těch nejdůležitějších částí. Ideální váhu si často spojujeme spíše se ženami, ale správné péče o své tělo je důležitá stejně tak pro muže.

O KetoDiet.cz

KetoDiet je ryze českou značkou na poli proteinových (bílkovinných) diet, která je na trhu již 10 let. Je navržena pro rychlé, účinné a bezpečné hubnutí.