Aerolinky PLAY slaví 1. narozeniny: víkendová sleva nabízí lety na Island s cenou od 3200 Kč a do USA pod 7 tisíc Kč

REYKJAVÍK/PRAHA, 24. června – Islandské aerolinky PLAY slaví o víkendu 1. výročí
od zahájení provozu. Součástí oslav je i víkendová zvýhodněná nabídka letenek pro lety z Prahy na Island a do USA. Přestože PLAY naplánovaly start svých letů do velmi turbulentního období, povedlo se jim během 1. roku rozšířit své lety do 26 destinací v Evropě a USA a za první rok činnosti přepravit přes 320 tisíc cestujících.

Součástí oslav 1. výročí je nabídka zvýhodněných cen platná pro lety zakoupené o tomto víkendu. V rámci této časově omezené akce je možné koupit zpáteční letenku na Island s cenou nad 3200 korun, nejlevnější zpáteční letenky do USA se o víkendu budou pohybovat od 6,5 tisíce korun. Slevy platí na většinu letů v září a říjnu pro rezervace provedené od pátku 24. do neděle 26. června.

Islandské aerolinky PLAY začaly létat 24. června 2021. Od května létají z Prahy na Island
2x týdně. Kromě letů do Reykjavíku jsou zajímavou alternativou pro navazující lety
do Bostonu, Washingtonu a New Yorku. „Naše nové destinace, včetně Prahy, byly cestujícími velmi dobře přijaty. Naplněnost našich letů a počet cestujících rychle rostou a rezervace
na letní sezónu jsou velmi silné,“ komentuje aktuální zájem generální ředitel PLAY Birgir Jónsson.

„Na trh jsme vstoupili během pandemie, přesto máme za sebou velmi úspěšný první rok. Zdvojnásobili jsme počet zaměstnanců, expandovali jsme v Evropě i severní Americe, počty pasažérů rychle rostou. Díky tomu, že 90 % našich letů letí na čas, jsme si vybudovali pověst spolehlivého přepravce,“ shrnul první rok činnosti Birgir Jónsson.

V červnu 2021 začaly PLAY létat do 7 destinací, postupně přidávaly další a v tuto chvíli létají do 26 měst. Kromě spojení atraktivních evropských měst s Islandem PLAY sázejí i na pohodlný přestup a spojující lety do Bostonu, Washingtonu a New Yorku. 

Zatímco v roce 2021 přepravily aerolinky 100 tisíc cestujícících, v necelých 6 měsících letošního roku už to bylo více než 220 tisíc lidí. „Během prvního roku jsme si rychle vybudovali reputaci spolehlivého low cost dopravce s růstovou ambicí. Těchto cílů jsme dosáhli a máme velmi pozitivní výhled pro další expanzi v nejbližších letech,“ dodal Birgir Jónsson.

Mezi hlavní pilíře služby islandských aerolinek patří bezpečná a pohodlná cesta, dostupná cena a dodržování letového řádu. Zatím posledním přírůstkem mezi destinace PLAY je New York. PLAY tak nyní létá do 26 destinací a s dalším rozšiřováním destinací na obou stranách Atlantiku počítá v příštím roce. Flotilu aerolinek v tuto chvíli tvoří 6 nových Airbusů A320neo a A321neo.