Scavenger Land: hra pro gamery i nadšence do krypta. STRV ve své novince sází na prohlížeč a NFT

Praha 27. června 2022 – Vývojáři z českého STRV chystají novou hru. Scavenger Land je multiplayerovou strategickou hrou, jejíž příběh je zasazen do prostředí space westernu. Hráče zavede do dalekých koutů vesmíru, kde se zhroutila politická moc a každý se tak může spolehnout jen na své schopnosti a zbraně. Právě zbraně, postavy a další doplňky (tzv. collectibles) jsou klíčovou součástí hry, budou totiž registrované jako NFT tokeny, se kterými hráči mohou obchodovat na internetu. Scavenger Land tak hráčům nabídne dva módy hraní: free-to-play a play-to-earn. Hra poběží přímo v prohlížeči, stylová 3D grafika však chybět nebude. STRV už kolem hry buduje komunitu a průběžně od ní sbírá zpětnou vazbu.

STRV začátkem roku oznámilo úpravu svého kurzu, když se po rekordním roce 2021 rozhodlo vedle klientských projektů více zaměřit na vlastní projekty. Interní divize společnosti STRV Labs má už nyní na kontě několik úspěšných mobilních her a seznamovacích aplikací. Scavenger Land tak pro firmu není prvním vlastním projektem. Navíc za ním stojí přímo dva ze spoluzakladatelů STRV, Martin Stava a Pavel Zeifert.

„STRV vždy sleduje nejnovější technologické trendy, které následně sami zkoušíme na vlastních produktech. Přirozeně jsme se tak zamysleli i nad potenciálem NFT, který podle nás dalece přesahuje jejich aktuální užití. Výsledkem je Scavenger Land, který pro nás je zatím největším projektem, do kterého jsme se na vlastní pěst pustili. Kromě posouvání blockchainových technologií totiž budeme posouvat i vnímání těchto technologií širší veřejností,“ představuje genezi projektu Martin Stava, který je jeho hlavou. 

Scavenger Land si užijí hráči i nadšenci do NFT

Hráči Scavenger Land se stanou vůdci „scavengerů“, tedy sběračů potloukajících se vesmírem, kde se po tisíciletích rozpadla vládnoucí síla, která držela veškerou politickou moc. Jejich cílem jsou vzácné zdroje energie – Cold Crystals. V mocenském vakuu neexistuje nic jako diplomacie, hráči se tak spolu pouštějí do strategických soubojů založených na tazích (turn-based combat). S každou výhrou zvyšují svou úroveň a získávají unikátní vzácné zbraně, charaktery a kosmetické doplňky, které mohou být registrované jako NFT.

„Scavenger Land hráčům nabídne dva módy hraní. První možností je free-to-play, kdy si zkrátka užívají hru, přičemž mohou na sekundárním trhu nakupovat collectibles od jiných hráčů. Druhou možností je mód play-to-earn, kdy si na určitou dobu koupí tzv. Season Pass, se kterým budou zdarma dostávat týdenní odměny a ve hře nalezené collectibles dostanou ve formě NFT tokenu, který mohou prodat na sekundárním trhu. Proto také hru vyvíjíme pro prohlížeče. Kromě toho, že máme s vývojem webů obrovské zkušenosti, umožňuje to během hraní rychle obchodovat s collectibles. Navíc to také významně zlepšuje přístup ke hře,“ vysvětluje fungování Pavel Zeifart, Art Director projektu.

Skvělý požitek ze hry a nadšená komunita jsou základem

Scavenger Land je aktuálně ve vývoji a po spuštění bude postupně uvolňovat další obsah, jako jsou nové postavy, vybavení, unikátní předměty a nové úrovně. Tvůrci se od počátku rozhodli do vývoje zapojit i veřejnost. Vytvořili Discord, kde zájemci o hru získávají info o vývoji, dostávají ochutnávky ze hry a dávají tvůrcům okamžitou zpětnou vazbu.

„To nejdůležitější pro nás je, aby Scavenger Land byl dobrou hrou. Bez toho by nefungovala ani ta obchodovací část, na které vedle prodeje Season Passů částečně stojí celý obchodní model hry, protože z každé transakce dostaneme malý creator fee. Priorita je tak pro nás kvalita, na vývoji si dáváme záležet a nikam s ním nespěcháme. Zároveň klademe důraz na to, aby hra byla fér a zábavná pro každého bez ohledu na to, jak se rozhodne ji hrát. Scavenger Land bude odměňovat ty, kteří ji hrají. Na OpenSea si můžete koupit tu nejsilnější zbraň, ale pokud nebudete mít odpovídající úroveň, moc si ji neužijete,“ vysvětluje Pavel Zeifart.


Přečtěte si více o Scavenger Land na oficiálním webu hry www.scavengerland.com.

Zájemci se mohou zapojit do komunity kolem vývoje hry na oficiálním Discordu.


Více o STRV

STRV je tým softwarových designérů a vývojářů. Při svém založení v roce 2004 se společnost soustředila exkluzivně na budování partnerské sítě v USA a postupně se podle dat portálu Clutch vyvinula v globálního lídra na trhu a zařadila se mezi 1 % nejlepších B2B firem na světě. STRV stojí za řadou webových i mobilních aplikací a AI/ML řešení pro partnery z rozličných odvětví – od startupů po korporace. Mezi tyto partnery patří například ClassDojo, Microsoft, Barry’s, The Athletic, MedMen a stovky dalších. V roce 2018 označila poradenská firma Deloitte a médium The Financial Times STRV jako druhou nejrychleji rostoucí evropskou firmu. Tým více než 190 lidí se vedle klientských projektů soustředí také na vlastní produkty pod značkou STRV Labs.