Společnost Memsource získala investici ve výši 370 milionů korun

Lídr v oblasti řízení a automatizace překladatelských procesů ovládaný investiční společností Carlyle, zároveň oznámil zahájení spolupráce s Edmundem Ovingtonem (dříve CEO Unbabel), který se ujímá řízení aktivit společnosti v USA.

Praha – 28. června 2022 – Společnost Memsource, provozující stejnojmenný nástroj pro automatizaci překladů, dnes oznámila, že pod vedením mezinárodní investiční společnosti Carlyle (NASDAQ: CG) získala novou strategickou investici ve výši přes 370 milionů korun
(15 milionů eur).  Finanční prostředky pomohou urychlit růst společnosti prostřednictvím náboru nových talentů po celém světě, dalšího vývoje produktu a globální expanze. Memsource je původem český start-up, založený v roce 2010 Davidem Čaňkem.

Toto oznámení o nové investici navazuje na řadu transformačních změn, kterými společnost v nedávné době prošla, včetně jmenování Georga Ella generální ředitelem společnosti, akvizice specializovaného řešení pro lokalizaci softwaru Phrase a prodeje většinového podílu v Memsource společnosti Carlyle v roce 2020.

Společnost Memsource dnes rovněž informovala o tom, že její řady rozšiřuje Edmund Ovington, jmenovaný na pozici generálního ředitele pro severoamerický region. Jeho úkolem bude rozšířit a posílit současný tým, a podpořit tak tempo expanze v této části světa. Ovington disponuje zkušenostmi v oboru překladatelství a v oblasti prodeje softwaru. Dříve působil jako klíčový manažer ve společnosti Unbabel na různých vedoucích pozicích v oblasti obchodu a prodejních kanálů. V minulosti rovněž zastával pozice ve společnostech Microsoft, Yammer, Beem a Percolate. 

„Jsme rádi, že se těšíme trvalé podpoře našeho hlavního investora, že dosahujeme skvělých obchodních výsledků, a že cítíme důvěru ve zdravý plán ambiciózního růstu a dlouhodobou udržitelnost našeho podnikání. V době ekonomické nejistoty, kdy kolem sebe vidíme snahy o omezování a snižování stavů, budeme i nadále investovat do našeho produktu a týmu,“ shrnul Georg Ell, nedávno jmenovaný generální ředitel společnosti Memsource. „Získané prostředky budou použity na podporu inovací a rozšíření našeho působení na globální úrovni. Hledáme talenty z celého světa, kteří nám pomohou rozšířit a zkvalitnit nabídku produktů a služeb zákazníkům.“

Posláním společnosti je „otevírat dveře globálnímu podnikání tím, že zprostředkujeme všem požadovaný obsah v jazyce, který ovládají“. Tento úkol vyžaduje rozvoj jazykových technologií pomocí automatizace a umělé inteligence, aby týmy jakékoli velikosti získaly přístup k vysoce kvalitním překladům v požadovaných objemech a termínech. Společnost Memsource spolupracuje s širokou řadou společností zaměřených na globální růst. Patří mezi ně Uber, Zendesk, Shopify, Personio, TravelPerk, OVH, Supercell, Huawei, Vistaprint, Škoda, Bosch, Fujifilm, Volkswagen, Porsche, XING a mnoho dalších globálních korporací.

O společnosti Memsource

Memsource pomáhá globálním společnostem automatizovat překlady firemního obsahu. V současné době lze v Memsource překládat mezi více než 500 jazyky, z více než 50 typů souborů a využívat integraci s více než 30 poskytovateli strojového překladu. Díky Memsource získávají zákazníci kvalitnější překlady, a zároveň jim patentované technologie využívající umělou inteligenci umožňují snižovat náklady. Memsource poskytuje své služby tisícům zákazníků z celého světa, včetně předních globálních značek jako Uber, Supercell, Vistaprint a Zendesk.